poniedziałek, 11 grudnia
Strona głównaAktualności101. urodziny Pani Haliny

101. urodziny Pani Haliny

Halina Bielecka (z domu Zawadzka) obchodziła 101. urodziny. Z okazji tego pięknego jubileuszu, w imieniu burmistrza Macieja Żebrowskiego, odwiedziła ją naczelniczka Wydziału Spraw Obywatelskich UM Lilla Możejko.

Jubilatka  to wieloletnia nauczycielka języka polskiego, najpierw w wałeckiej Szkole Podstawowej nr 1, a potem, aż do emerytury, w Zasadniczej Szkole Zawodowej i Technikum Mechanicznym w Wałczu.

Urodziła się 17 czerwca 1922 r. w Warszawie. Uczyła się u sióstr Nazaretanek, a w czasie wojny na tajnych kompletach. Po wojnie studiowała polonistykę w Łódzkim Uniwersytecie. W czasie wojny straciła brata, żołnierza AK, więzionego na Pawiaku i rozstrzelanego w ruinach getta warszawskiego. Była żoną lekarza wojskowego, pediatry, wieloletniego ordynatora oddziału dziecięcego w 107 Szpitalu Wojskowym w Wałczu.

Ma czworo dzieci, jedenaścioro wnuków i dziewięcioro prawnuków. Jest kochającą matką, babcią i prababcią. ma doskonałą pamięć, dużo czyta, zwłaszcza książki historyczne i pamiętnikarskie, żywo interesuje się bieżącymi wydarzeniami i polityką. Właśnie ze względu na tę doskonałą, szczegółową pamięć oraz dar barwnej opowieści, przedstawiciele IPN-u dwukrotnie nagrali z nią długi wywiad wspomnieniowy na temat czasów wojennych i powojennych. Fragmenty Jej relacji zamieszczone zostały także w filmie dokumentalnym o czasach wojennych w Białej Rawskiej.

Pani Halinie życzymy dużo zdrowia, miłości dzieci, wnuków i prawnuków oraz wielu ciekawych książek.

Oprac. z

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Sejm od kuchni