poniedziałek, 4 grudnia
Strona głównaAktualności5 chętnych do budowy obwodnicy

5 chętnych do budowy obwodnicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na budowę obwodnicy Szwecji w przebiegu drogi krajowej nr 22. Wpłynęło 5 ofert, dwie mieszczą się w kosztorysie. Co ważne, w powiecie powstaną jeszcze trzy obwodnice DK22.

Najtańszą ofertę (blisko 61 mln zł) złożył Budimex, oferta konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud opiewa na 64 mln zł, PORR na blisko 65 mln zł. Na niemal 66 mln zł prace przy budowie obwodnicy wyceniło konsorcjum Colas i Most. Najdroższa była oferta konsorcjum Pol Dróg Drawsko Pomorskie i Want, wyceniona na niemal 70 mln zł.

GDDKiA w swoim kosztorysie założyła kwotę 64 mln zł.

Wybór najtańszej oferty nie jest jednak przesądzony. Zamawiający bierze pod uwagę także inne kryteria, jak na przykład przedłużenie okresu gwarancji na obiekty mostowe wraz z ich wyposażeniem, instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze oraz zagospodarowanie na placu budowy destruktu asfaltowego. Po sprawdzeniu ofert GDDKiA wybierze najkorzystniejszą i podpisze umowę z wykonawcą.

Obwodnica będzie jednojezdniową drogą klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Będzie przecinać Pilawę, na której planowana jest budowa mostu o długości 78 metrów, który będzie również pełnił funkcję dolnego przejścia dla zwierząt. W ramach inwestycji powstaną ponadto dwa wiadukty dla dróg lokalnych nad obwodnicą. Połączenie z obecną DK22 od strony Wałcza planowane jest w formie skrzyżowania, natomiast od strony Jastrowia będzie to rondo.
Wkrótce mają zostać ogłoszone przetargi na obwodnice Wałcza, Rusinowa i Człopy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Tragedia na drodze

Przemoc to żadna moc