środa, 24 lipca
Strona głównaAktualnościAftyka mistrzem Polski!

Aftyka mistrzem Polski!

W miniony weekend wałczanin Tomasz Aftyka zdobył złoto podczas największych i najważniejszych zawodach jiu-jitsu w kraju.

Wszystko wydarzyło się na XIX Mistrzostwach Polski w Jiu-Jitsu w Warszawie 11 listopada br. Droga do złota nie była łatwa i przyjemna.

– Stoczyłem w sumie cztery walki – relacjonuje T. Aftyka, na co dzień zawodnik Gold Crew Samurai Jiu Jitsu Academy w Pile i zarazem trener Gold Crew Afta Jiu Jitsu Academy w Wałczu. – Moim pierwszym przeciwnikiem był zawodnik, z którym kiedyś już dwa razy przegrałem, jednak tym razem udało się go pokonać 10:0. Drugi zawodnik przegrał ze mną na punkty 3:0. Półfinał trwał zaledwie 49 sekund. Gdy założyłem rywalowi dźwignię na łokieć, tzw. balachę, ten poddał walkę. Finał to już dramaturgia. Podczas kontroli zza pleców, przeciwnik założył mi dźwignię na stopę i pękła mi torebka stawowa. Trzask był na tyle głośny, że mój przeciwnik zapytał wprost, czy przerywamy walkę. Nie zgodziłem się, walczyłem z kontuzją i… udało się wygrać.

Tym samym T. Aftyka został dwukrotnym mistrzem Polski jiu-jitsu (pierwszy raz w 2021r. -kat. niebieskie pasy), w kategorii master, purpurowe pasy, waga minus 100,5 kg.

Wałczanin trenuje jiu-jistsu od 7 lat. Jego macierzystym klubem jest Gold Crew Samurai Jiu Jitsu Academy w Pile.

– Chciałbym podziękować trenerowi Marcinowi Samuraiowi Kabatowi, klubowi Gold Crew Samurai Jiu Jitsu Academy oraz swoim zawodnikom Gold Crew Afta Jiu Jitsu Academy za wsparcie i motywację do samorozwoju – podkreśla zawodnik.

Aktualnie T. Aftyka prowadzi treningi w Gold Crew Afta Jiu Jitsu Academy w Wałczu przy ul. Kościuszki 4 (dawny Sinogal). Na jego zajęcia uczęszcza  w sumie kilkadziesiąt osób (dzieci, młodzieży i dorosłych). Warto zaznaczyć, że na co dzień Tomasz jest… matematykiem i uczy w SP nr 4 w Wałczu.

Brazylijskie jiu jitsu to chwytany sport walki (bez ciosów i kopnięć), który uczy samodyscypliny i wytrwałości, uczy myślenia zapamiętywania i wykorzystywania strategii, wzmacnia poczucie własnej wartości, ale jednocześnie uczy jak radzić sobie z porażką, zaspakaja naturalną potrzebę rywalizacji i zabawy. Tego wszystkiego można się nauczyć w Gold Crew Afta Jiu Jitsu Academy w Wałczu. Treningi odbywają się w poniedziałki i środy. Dla dzieci w g. 16:30-17:30; dla młodzieży w g.  17:40-18:40, a dla dorosłych w g. 19:00-20:30 i piątek 18:00 – 19:30. Więcej informacji pod tel. nr 791 474 995. Sponsorzy na wyjazdy i pomoce sportowe mile widziani.

mk

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne