sobota, 18 maja

Ameryka czeka

Drużyna Power Control, składająca się z uczniów Szkoły Podstawowej w Chwiramie, wywalczyła podczas polskiego finału First Lego League drugie miejsce. Tym samym może stanąć do rywalizacji w światowym konkursie, który odbędzie się w Worcester w stanie Massachusetts w USA.

Ekipa Power Control już od kilkunastu lat uczestniczy w konkursach z robotyki, zajmując najwyższe lokaty nie tylko w Polsce, lecz również na arenie międzynarodowej. Zdobywali mistrzostwa kraju, stawali także na „pudle” podczas mistrzostw Europy oraz podczas wielkich turniejów rozgrywanych w Niemczech, na Węgrzech, czy w Austrii.

6 kwietnia 2024 roku drużyna Power Control w rozegranym w Poznaniu polskim finale First Lego League uplasowała się na drugim miejscu i wywalczyła sobie tym samym możliwość uczestnictwa w światowym festiwalu w USA.

– Wyjazd za ocean wiąże się ze sporymi kosztami – powiedziała dyrektorka SP Chwiram Małgorzata Kowalczyk. – Dojazd do Berlina, lot do Bostonu, wynajęcie samochodów, noclegi, wyżywienie dla 10 uczniów i 3 opiekunów to wydatek około 100 tysięcy złotych. Cześć kosztów możemy pokryć we własnym zakresie, lecz nie wszystko. Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc do wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszych uczniów.

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych zaplanowano na 2 – 10 czerwca, a więc czasu zostało niewiele.

Szkoła zaprasza do kontaktu. Tel. (67) 258 92 11, www.spchwiram@edu.pl.

Nr konta 75 1240 3712 1111 0010 2294 6512 Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie. Chwiram 1, 78-600 Wałcz z dopiskiem „Konkurs”.

piotr

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne