sobota, 18 maja
Strona głównaAktualnościAnna Ogonowska musi przepraszać

Anna Ogonowska musi przepraszać

Wczoraj (4 kwietnia) uprawomocniło się postanowienie Sądu Okręgowego w Koszalinie w sprawie pomówienia Macieja Żebrowskiego przez Annę Ogonowską.

Przypomnijmy, radna „Niezależnych” i kandydatka na burmistrza tego ugrupowania podczas debaty w TV Asta powiedziała, że burmistrz Maciej Żebrowski umorzył odsetki od dotacji wykorzystanej niezgodnie z przeznaczeniem właścicielom przedszkola, którzy są członkami jego rodziny. M. Żebrowski zażądał publikacji sprostowania tam, gdzie padły nieprawdziwe słowa. Jak mówi, usiłował sprawę załatwić polubownie, jednak strony nie doszły do porozumienia, dlatego skierował sprawę do sądu w trybie wyborczym. Sąd wydał postanowienie w ubiegły piątek, radna orzeczenie zaskarżyła, przez co wykonanie postanowienia (publikacja dementi od 2 kwietnia) okazało się niemożliwe.

Wczoraj (4 kwietnia) Sąd Apelacyjny w Szczecinie wydał w tej sprawie prawomocne postanowienie, od którego nie przysługuje już żaden środek zaskarżenia.

– Ponieważ zdawałem sobie sprawę, że strona przeciwna gra na zwłokę, postanowiłem dochodzić swoich praw poprzez publikację sprostowania za pomocą swoich mediów społecznościowych, zdając sobie sprawę, że ta informacja nie dotrze do tych osób, które z takich mediów nie korzystają. Żeby spróbować dotrzeć do tej grupy wprowadzonych w błąd mieszkańców, zdecydowaliśmy się na zamieszczenie na słupach ogłoszeniowych i w autobusach ZKM tej informacji – mówi Maciej Żebrowski. – Wczorajsze prawomocne postanowienie nakazuje Annie Ogonowskiej emisję sprostowania w TV Asta od wczoraj do dzisiaj. Nadal jednak nie zostało wykonane.

Niestety mimo kilku prób nie udało nam się uzyskać komentarza w powyższej sprawie od radnej „Niezależnych”. Jeżeli A. Ogonowska go nam przyśle, niezwłocznie opublikujemy jej komentarz pod tym tekstem.

Późnym wieczorem otrzymaliśmy krótką wiadomość od A. Ogonowskiej. Cytujemy w całości: “Nie mogę skomentować postanowienia sądu apelacyjnego ponieważ go nie otrzymałam. Na harcerzy wpłaciłam, bo od tego się nie odwoływałam”.

zbk, mk

fot. Screen z debaty w TV Asta

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne