sobota, 18 maja
Strona głównaAktualnościBezpiecznie przed Dniem Wszystkich Świętych

Bezpiecznie przed Dniem Wszystkich Świętych

Trwają wzmożone działania policjantów przed Dniem Wszystkich Świętych. Trzeba się liczyć ze zmianą organizacji ruchu przy cmentarzu na Chrząstkowie oraz większą liczbą patroli.

Mundurowi poruszać się będą oznakowanymi i nieoznakowanymi radiowozami. Będą kontrolować prędkość, sprawdzać stan trzeźwości kierowców, a także sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza najmłodszych.

Policjanci będą reagować na naruszenia podstawowych zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy zostaną naruszone przepisy ruchu drogowego dotyczące relacji pieszy – kierujący – zapowiada rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu st. asp. Beata Budzyń.

Podobnie jak w latach ubiegłych, dużego natężenia ruchu należy spodziewać się zarówno w rejonie cmentarzy, jak i na drogach dojazdowych do miast. Dlatego zalecamy korzystanie ze środków komunikacji publicznej. Jeżeli zdecydujemy się na wyjazd samochodem, pamiętajmy, że na drogach dojazdowych do cmentarzy, a także na niektórych ciągach komunikacyjnych, organizacja ruchu może zostać zmieniona.

Apelujemy do pieszych, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Przed wejściem na jezdnię, należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych – dodaje st. asp. Beata Budzyń. – Przypominamy także o obowiązku korzystania  z elementów odblaskowych przez pieszych, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Uwaga, jak co roku wjazd na cmentarz na Chrząstkowie odbywać się będzie od strony drogi nr 10 ulicą Północną.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne