niedziela, 14 kwietnia

Czas na dworzec

Właśnie zakończył się briefing prasowy, zapowiadający remont dworca PKP w Wałczu.

Uczestniczyli w nim m.in. poseł Czesław Hoc, członek zarządu PKP S.A. Krzysztof Golubiewski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Marek Subocz, miejscy i powiatowi radni związani z partią Prawo i Sprawiedliwość oraz lokalni sympatycy tego ugrupowania. Nie zaproszono przedstawicieli władz miasta i powiatu.

PKP S.A. od 2016 roku prowadzi największy w swojej historii projekt inwestycji dworcowych. Dotychczas oddaliśmy 80 obiektów na terenie całego kraju. W tej perspektywie oddamy jeszcze 100 obiektów. Myślimy już o kolejnej edycji, która zapowiedziana została przez premiera Jacka Sasina i w latach 2024 – 2030 szykujemy się do modernizacji lub budowy 301 obiektów – mówił K. Golubiewski. – Dzięki inicjatywie posła Czesława Hoca, który od dwóch lat zwracał uwagę na konieczność modernizacji tego dworca, kiedy zaczęliśmy analizować potrzeby, okazało się, że jest to jedna z najpilniejszych inwestycji. Dzięki inicjatywie pana posła ten dworzec znalazł się na liście na jednym z pierwszych miejsc.

Jak powiedział przedstawiciel PKP, obiekt powinien zostać wyremontowany do 2027 roku. Szacuje się, że wartość prac oscylować będzie w granicach 20 – 25 milionów złotych. Budynek jest objęty ochroną konserwatorską, dlatego historyczny charakter tego obiektu – przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań – zostanie zachowany. Dworzec, oprócz swoich podstawowych funkcji, ma być – jak powiedział poseł Czesław Hoc – sercem życia społeczno-kulturalnego miasta. Inwestor chce zaprosić do współpracy władze samorządowe, instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Cz. Hoc poprosił mieszkańców o to, by do jego biura kierowali swoje pomysły, dotyczące wykorzystania dworca w celach niezwiązanych z jego podstawową funkcją.

– Bardzo się cieszę, że ten dworzec zostanie wyremontowany, żeby mieszkańcy i podróżni, którzy z niego korzystają, mogli podróżować w sposób komfortowy  – dodał prezes WFOŚ Marek Subocz. – To historyczna chwila dla mieszkańców Wałcza, bo – jak wiemy – różne działania, które miały doprowadzić do remontu, trwały latami.

zbk

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne