poniedziałek, 4 grudnia

Droga cudów

Oddano do użytku drogę łączącą Jadwiżyn z Kolonią Hanki. Przez uczestników otwarcia żartobliwie została nazwana drogą cudów, bo była drogą powiatową w najgorszym stanie technicznym, na remont której mieszkańcy czekali ponad 20 lat.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 6,5 mln zł. 5 mln zł pochodziło z Polskiego Ładu, a 1,2 mln z Lasów Państwowych. Wkład własny powiatu to około 320 tys. zł.

Szerokość drogi wynosi teraz 5,5 metra, a długość 3,9 kilometra, w obu miejscowościach wybudowano chodniki.  

Bardzo się cieszymy, że droga została w końcu wyremontowana, bo przejazd nią to był istny horror. Teraz można wręcz płynąć  – cieszą się sołtyski obu miejscowości Katarzyna Jurenc i Katarzyna Fierkowicz. – Przede wszystkim było bardzo niebezpiecznie, szczególnie, kiedy na jezdni – z uwagi na brak chodnika – znajdowali się piesi, a kierowcy musieli omijać głębokie dziury.

Ta droga była ostatnią w gminie Mirosławiec w tak złym stanie technicznym. W ostatnim okresie dywanika asfaltowego na bruku prawie nie było widać – zwraca uwagę burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. – W ciągu ostatnich pięciu lat udało się wyremontować cztery zdewastowane odcinki: Bronikowo – Próchnowo, Próchnowo – Piecnik oraz drogę do Lipia i Toporzyka. Za świetną współpracę w tym zakresie muszę pochwalić starostę Bogdana Wankiewicza.

Ten remont mógł się odbyć przy wsparciu wielu osób. Gdyby nie szeroka, wręcz wzorcowa, współpraca nie moglibyśmy zrealizować tak kosztownego zadania – podkreśla starosta Bogdan Wankiewicz. – Bardzo dziękuję też mieszkańcom za przychylność i cierpliwość. Dziękuję, że mimo trudności związanych z realizacją tej inwestycji, wspierali nas w działaniach i wykazali się zrozumieniem.

Symboliczną wstęgę (droga została oddana do użytku wcześniej) przecięli wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, starosta B. Wankiewicz, burmistrz Mirosławca P. Pawlik, przewodniczący Rady Miasta w Mirosławcu Piotr Czech, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Panek, członek Zarządu Powiatu Jan Grudziński, sołtyski K. Jurenc i K. Fierkowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Mirosławiec Paweł Olszacki oraz Agnieszka Kukawka i Michał Zalewski z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni do świetlicy na poczęstunek przygotowany przez koło gospodyń wiejskich.

z

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Tragedia na drodze

Przemoc to żadna moc