niedziela, 14 kwietnia
Strona głównaAktualnościEksperymentalna wystawa

Eksperymentalna wystawa

W Wałeckim Centrum Kultury odbyło się otwarcie wystawy litografii i kolotypów Pabla Picassa, które udostępniła galeria z Opola.

18 listopada w holu WCK zebrało się około 40 gości, których przywitał dyrektor placówki Maciej Łukaszewicz. Jeszcze trzy lata temu w miejscu ekspozycji były kasy i biuro obsługi. Reorganizacja pozwoliła stworzyć przestrzeń na nową działalność i dzięki temu poszerzyć ofertę o galerię, której w Wałczu brakowało.

Ta wystawa to eksperyment, którego jeszcze u nas nie było – mówił dyrektor WCK. – Zazwyczaj organizowaliśmy wystawy lokalnych twórców i chcieliśmy zobaczyć, jaki odbiór będzie miała tego rodzaju ekspozycja.

Na możliwość organizacji wystawy złożyło się szereg czynników – przybliżyła szczegóły animatorka WCK Patrycja Kania. – Dzięki naszej bardzo dobrze działającej stronie internetowej Epicentrum Art Gallery z Opola znalazła nasze wystawy z cyklu „Wszystko, co kocham” i zaproponowała wyeksponowanie prac Picassa.

Na wystawie znajdują się dwa kolotypy (światłodruk, stosowany do reprodukcji dzieł malarskich) oraz litografie (technika graficzna zaliczana do druku płaskiego). W sumie jest to 18 prac. Zbiór zawiera kolotypy z cyklu „Wojna i Pokój” oraz litografie, w tym tajemniczą Sowę Śmierci z przypisywanymi malarzowi cechami. Ekspozycja to także prace „Los Toros”, w których Picasso bardzo emocjonalnie podszedł do walki byków.

Oprócz wystawy przewidziane są także warsztaty, które odbędą się 21, 23 i 24 listopada w godzinach 9.00-15.00 i skierowane są dla uczniów i przedszkolaków. Natomiast na zakończenie ekspozycji 30 listopada o godz. 17.00 odbędą się warsztaty dla wszystkich chętnych.         

Jeżeli ta wystawa się sprawdzi i będzie duże zainteresowanie, planujemy przynajmniej raz na kwartał organizować takie ekspozycje – dodaje M. Łukaszewicz. – Opolska galeria ma do zaoferowania prace między innymi Marca Chagalla i Salvadora Dali, dlatego liczymy na współpracę.    

                                                                                                                                   

18 listopada odbył się również koncert zespołu Pablopavo i Ludziki prezentujący hip-hop liryczny. Nagrodzono także laureatów pierwszego „Małego Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej”, w którym wzięło udział 24 młodych ludzi z północno- zachodniej Polski.

Dyrekcja Wałeckiego Centrum Kultury zaprasza na kolejny OTSR, który odbędzie się w między 24 a 26 listopada, a wystąpi na nim rekordowa liczba 79 uczestników.

piotr

                      

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne