sobota, 18 maja
Strona głównaRegionEurodotacja dla wałeckiego szpitala

Eurodotacja dla wałeckiego szpitala

107 Szpital Wojskowy w Wałczu otrzymał 2,7 mln złotych wsparcia na kupno sprzętu, który zostanie wykorzystany w leczeniu pacjentów chorych na COVID i zmagających się ze skutkami zakażenia koronawirusem.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego  2014-2020. Dotację przekraczająca 8,4 mln zł otrzymał Szpital Wojewódzki w Szczecinie, ale spore środki zarezerwowano też dla placówek w Koszalinie i Wałczu.

Do dziś szpitale odczuwają negatywne skutki pandemii, dlatego przeznaczamy ostatnie już środki unijne z tej perspektywy dla trzech szpitali: w Szczecinie, Koszalinie i Wałczu. W sumie przekazujemy 17,5 mln zł unijnego dofinansowania na zakup lub refundację zakupu najpotrzebniejszego sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej. Mam nadzieję, że te pieniądze przydadzą się i pozwolą tym jednostkom na dalszą bezpieczną pracę – mówi podczas podpisania umów z dyrektorami szpitali marszałek Olgierd Geblewicz.

W ramach trzech projektów kupiono m.in. aparaty do EKG, do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej, kardiomonitory czy zestawy do drenażu klatki piersiowej, specjalistyczne materace, łóżka, pompy infuzyjne, defibrylatory, pulsoksymetry, respiratory, lampy bakteriobójcze, myjki, sprzęt do dezynfekcji i dekontaminacji i sprzęt laboratoryjny.  

W czasie pandemii mieliśmy wyznaczonych 76 łóżek. Większość tych środków zostanie przeznaczona na oddziały, które najdzielniej walczyły z COVID-19  – zaznacza komendant 107 Szpitala Wojskowego płk Michał Wawreszuk.

WUP w Szczecinie w latach 2020-2021 w ramach przeciwdziałania pandemii COVID-19 ogłosił siedem  naborów w trybie nadzwyczajnym. Wybrano do dofinansowania 62 projekty na łączną kwotę przekraczającą 93 mln zł.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne