niedziela, 10 grudnia
Strona głównaAktualnościEvent Hooop Spoort

Event Hooop Spoort

Fundacja Klub Polskiej Lekkiej Atletyki powstała, by wspierać i rozwijać aktywność fizyczną, opartą na lekkiej atletyce (zwanej królową sportu), czyli najbardziej wszechstronnej dyscyplinie. Dostrzegając rolę ruchu i rywalizacji w kształtowaniu postaw społecznych, działalność Fundacji ukierunkowana jest na to, by modelować pozytywne cechy charakteru i osobowości.

Prezesem Fundacji jest Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk, dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich, trzykrotny medalista Mistrzostw Świata i aktualny rekordzista Polski w skoku wzwyż.

Hooop Spoort to projekt edukacyjno-sportowy, którego uczestnikami są dzieci ze szkół podstawowych klas IV-VI. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja aktywności ruchowej przy wykorzystaniu form lekkoatletycznych.

Wyróżnikiem projektu jest aspekt historyczny, przybliżający dzieciom najwybitniejsze postacie lekkiej atletyki oraz prezentacja materiałów z największych światowych imprez lekkoatletycznych.

24 października hala sportowa na Dolnym Mieście gościła uczniów wszystkich wałeckich szkół podstawowych. Podczas wydarzenia dzieci spotkały się z gwiazdami lekkiej atletyki, które podczas warsztatów przedstawiły najważniejsze osiągnięcia najwybitniejszych polskich lekkoatletów, w tym m.in. własne. W Wałczu gościły takie gwiazdy jak Sebastian Chmara (olimpijczyk, halowy mistrz świata w wieloboju), Paweł Januszewski (olimpijczyk, mistrz Europy w biegu na 400 m ppł) oraz nadzieja polskiego skoku wzwyż Norbert Kobielski, który wywalczył już przepustkę do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Gościem honorowym był burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski, który uroczyście otworzył imprezę.

Wydarzenie składało się z dwóch części. Część edukacyjna obejmowała najważniejsze wydarzenia ze świata lekkiej atletyki, filmy i prezentacje z największych imprez lekkoatletycznych i konkursy wiedzy o lekkiej atletyce. Część sportowa rozpoczęła się od zapalenia znicza olimpijskiego – co warte podkreślenia – tą samą pochodnią, którą zapalany był znicz podczas Igrzysk w Atenach w 2004 roku. Następnie uczniowie brali udział w kilku formach sprawnościowych jak skoki, rzuty i sprinty. Punktem kulminacyjnym była rywalizacja sztafet.

Każde dziecko biorące udział w wydarzeniu otrzymało koszulkę oraz pamiątkowy medal, a najlepsze szkoły zostały wyróżnione statuetkami.

oprac. tc, fot. Natalia Kujawiak-Fiałkowska i Agnieszka Brosz 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Sejm od kuchni