niedziela, 3 grudnia
Strona głównaAktualnościFotograficzne popołudnie w WCK

Fotograficzne popołudnie w WCK

18 czerwca w sali klubowej Wałeckiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Pawła Uchorczaka „Świat z góry”. Po wernisażu podczas krótkich warsztatów można było poznać tajniki fotografii dronowej i dowiedzieć się na jakich ustawieniach osiągnąć konkretne efekty.

P. Uchorczak pochodzi z Opola. Fotografuje od najmłodszych lat, najchętniej krajobrazy, ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. prestiżowy tytuł finalisty Sony Awards 2013, Drone Awards 2019 i Siena Awards 2020. Od lat prowadzi cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty fotograficzne w Polsce i Europie.

Fotografa do Wałcza sprowadził uczestnik warsztatów, pasjonat fotografii i opiekun nieformalnego klubu fotograficznego przy WCK Cezary Skrzypczak.

P. Uchorczak wyświetlił prezentację multimedialną, zawierającą kilkadziesiąt najciekawszych zdjęć krajobrazów polskich i europejskich, w tym wiele ujęć z gór, które tak lubi. P. Uchorczak opowiedział w jakich okolicznościach i przy jakich ustawieniach zostały zrobione. Zwrócił uwagę na to, że fotograf krajobrazu musi być jednocześnie meteorologiem i astronomem, żeby umieć przewidzieć, jakie warunki wystąpią w wybranym miejscu. Przyznał, że niezbędna jest także cierpliwość i umiejętność czerpania radości z wycieczek w miejsca, które odwiedza, bo jeśli warunki nie pozwolą na zrobienie wymarzonego ujęcia, pozostaje cieszyć się ze spaceru. Dużo czasu poświęcił na opis niezbędnego sprzętu i ekwipunku, w jaki należy się wyposażyć przed wyruszeniem w plener fotograficzny.

Co ciekawe, na wystawie można było ponadto obejrzeć kilka zdjęć lokalnych pasjonatów fotografii: Mieczysławy Łukaszewicz, C. Skrzypczaka i Patryka Kmiecika.

Sponsorem wystawy jest firma IMW Wałcz.

zbk

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Tragedia na drodze

Przemoc to żadna moc