niedziela, 10 grudnia

Hop i bęc

Na długo jazdę hulajnogą elektryczną zapamięta 21-letni wałczanin, którego przejażdżka zakończyła się upadkiem, wizytą w szpitalu i mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

W nocy przechodzień powiadomił policjantów, że na chodniku przy Alei Zdobywców Wału Pomorskiego leży użytkownik hulajnogi elektrycznej. Okazało się, że 21-letni mężczyzna był nietrzeźwy i podczas korzystania ze sprzętu przewrócił się. Z raną głowy trafił pod opiekę lekarzy do 107 Szpitala Wojskowego.

Mężczyzna dostał mandat wysokości 2 500 złotych. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u niego blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci przypominają, że osoby korzystające z hulajnóg obowiązują przepisy ruchu drogowego. Kierujący hulajnogą jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów.
Do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane jest posiadanie tych samych uprawnień, co w przypadku kierowania rowerem, czyli karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Dla osób, które ukończyły 18 lat ten dokument nie jest wymagany.
Poruszanie się hulajnogą elektryczną po drodze publicznej przez dziecko do 10 lat jest zabronione w każdej sytuacji, również pod opieką osoby dorosłej. Dzieci w wieku do 10 lat mogą poruszać się hulajnogą elektryczną jedynie w strefie zamieszkania, pod opieką osoby dorosłej.
Przepisy zabraniają:
    • kierowania hulajnogą osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,
    • przewożenia hulajnogą elektryczną innych osób, zwierząt i przedmiotów,
    • ciągnięcia lub holowania hulajnogą elektryczną innych pojazdów.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Sejm od kuchni