sobota, 18 maja
Strona głównaAktualnościJubileuszowa wystawa

Jubileuszowa wystawa

W tym roku mija 25 lat od momentu uchwalenia ustawy o samorządzie województwa. Z tej okazji w siedzibie sejmiku odbyło się jubileuszowe spotkanie połączone z otwarciem wystawy zdjęć, które pokazują najważniejsze wydarzenia w historii zachodniopomorskiego samorządu.

Na mocy dokumentu z 24 lipca 1998 roku w miejsce 49 województw powołano 16. Odtąd samorządy skuteczniej mogą realizować zadania, którymi wcześniej zajmowała się administracja centralna.

Dzieje regionalnego samorządu przypomniał – w specjalnym materiale wideo – profesor Kazimierz Kozłowski, wybitny historyk, politolog, przez ponad 30 lat dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie. Przełomowe momenty i największe dokonania wojewódzkiego samorządu przypomniano w materiałach filmowych i zdjęciach.

Chcemy celebrować to, co dotychczas udało się zdziałać dla Polski na poziomie regionalnym. Jesteśmy dumni z naszej pracy, cieszymy się tym jubileuszem, bo to sukces nie tylko nas – samorządowców, ale wszystkich mieszkańców, wszystkich lokalnych społeczności – mówił marszałek Olgierd Geblewicz. – Zdobyte w ciągu ostatnich 25 lat doświadczenia i wypracowane dobre praktyki należy rozwijać i pomnażać.

Z okazji jubileuszu w siedzibie sejmiku przygotowana została wystawa fotograficzna „XXV-lecie Samorządów Województw RP”.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne