sobota, 18 maja
Strona głównaAktualnościKajakarze z przytupem rozpoczęli sezon

Kajakarze z przytupem rozpoczęli sezon

Miniony weekend obfitował w emocje na torze regatowym w Wałczu, gdzie odbył się pierwszy w tym sezonie Puchar Polski w Kajakarstwie Klasycznym. Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Seniorów i Juniorów przyciągnęły elitarne grono kajakarzy z całej Polski. Na uwagę zasługują w szczególności występy reprezentantów Kaman Sport Group Arsena Śliwińskiego i Justyny Iskrzyckiej.

Organizowane przez Polski Związek Kajakowy zawody miały miejsce w terminie 26-28 kwietnia na torze regatowym Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. To właśnie tutaj przez trzy dni zawodnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i przygotowanie do sezonu startowego 2024.

Wśród kilkuset zawodników zgłoszonych z 58 klubów walka była bardzo zacięta. Rywalizacja toczyła się nie tylko o prestiżowe trofea, ale także o miejsca, które mogą otworzyć drogę do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej, w tym podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw Europy.

Doskonałą formą wykazał się między innymi Arsen Śliwiński. Już podczas biegu o start w kontynentalnej kwalifikacji olimpijskiej w Szeged w konkurencji C2 500, który odbył się dwa dni przed właściwymi zawodami, zawodnik AZS Politechniki Opolskiej zdobył 1. miejsce w parze z Wiktorem Głazunowem.

W weekend reprezentant Kaman Sport Group również osiągał imponujące rezultaty. Śliwiński wywalczył 1. miejsce w konkurencji C2 na dystansie 500 metrów oraz 2. miejsce w rywalizacji C1 na 500 metrów. Wyniki zapewniły mu kwalifikację do kadry narodowej.

Wyniki z zawodów cieszą i są potwierdzeniem tego, co pokazywałem na treningach.

Okres przygotowawczy, który trwał od października, sumiennie przepracowałem, co pozwoliło mi pokazać dany wynik. Te  zawody już są historią i skupiam się na zbliżających się wielkimi krokami pierwszych międzynarodowych zawodach, czyli dwa puchary świata! Z pozytywnym nastawieniem patrzę w przyszłość i mam nadzieję, że uda mi się potwierdzić wysoką formę w tym jakże ważnym olimpijskim sezonie – skomentował podopieczny KSG “Olympic Dreams”.

Podczas zawodów świetnie spisała się także Justyna Iskrzycka. Sprinterka AZS AWF Katowice zdecydowanie zdominowała sobotnią rywalizację. Wygrała poranne próby czasowe kolejno na 2000 (8:55.50) i 1000 metrów (4:07.06). W finałowej rywalizacji na krótszym z dystansów ponownie wygrała (4:03.49).

Na zakończenie Pucharu Polski Iskrzycka stanęła w nietypowej dla konsultacji konkurencji, czyli K2 500 metrów. Podopieczna KSG “Olympic Dreams” uplasowała się na trzecim miejscu z wynikiem 1:47.18 w duecie z Katarzyną Kołodziejczyk (Zawisza).

Występ na wiosennych konsultacjach jak najbardziej mogę uznać za udany. Potwierdził on dobre przygotowanie do nadchodzącego sezonu, ale też pokazał nad czym jeszcze trzeba popracować. Pozostaje kontynuować treningi i szykować się do nadchodzących startów na arenie międzynarodowej  – skomentowała Justyna Iskrzycka.

Chociaż zawody już się zakończyły, emocje nadal są żywe, a wyniki można prześledzić na stronie: https://pzkaj.domtel-sport.pl/live/. Tymczasem najlepsi polscy kajakarze przygotowują się do pierwszych Pucharów Świata w Szeged (10-12 maja) i Poznaniu (24-26 maja). To one rozstrzygną, kto ma największe szanse na zdobycie przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne