sobota, 18 maja
Strona głównaAktualnościKomunikacyjne utrudnienia

Komunikacyjne utrudnienia

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., na ulicy Wolności w Mirosławcu (droga krajowa nr 10) ze względu na planowaną modernizację przejazdu kolejowo -drogowego nastąpią tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Aby dojechać do Szczecina, będzie trzeba korzystać z objazdów.

Od 19 do 29 czerwca objęty pracami teren zostanie zamknięty. W uzgodnieniu z zarządcami dróg wytyczone zostały objazdy dla kierowców od Kalisza Pomorskiego do Drawska Pomorskiego, Czaplinka i Wałcza. O zmianach będą informować tablice. W czasie prac w obrębie budowanego przejazdu wyznaczone zostanie tymczasowe przejście dla pieszych.

Budowa tego przejazdu jest częścią rewitalizacji, czyli przywrócenia linii kolejowej do ruchu, głównie dla potrzeb trzech jednostek wojskowych zlokalizowanych w Drawnie, Mirosławcu i w Budowie – informuje przedstawicielka firmy budującej przejazd SBM Sp. o.o. Sp. k. z Wrocławia Agnieszka Sobczak. – Rewitalizowany odcinek rozpoczyna się w Grodnikach Drawskich i biegnie przez Złocieniec, Wierzchowo Pomorskie, Kalisz i Drawno. Naszym głównym zadaniem jest odtworzenie istniejącego wcześniej przejazdu.

Należy więc zerwać całą nawierzchnie asfaltową, zrobić odwodnienie, ułożyć wielkogabarytowe płyty dostosowane do większych obciążeń, ułożyć szyny i pokryć dojazdy nową nawierzchnią asfaltową. Będą również nowe lampy oświetleniowe, automatyczne półrogatki i sygnalizatory świetlne. Niestety ukształtowanie terenu uniemożliwia zrobienie tzw. „bajpasów”, czyli objazdu, więc kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Zakres prac jest szeroki, lecz mogę zapewnić, że najpóźniej 29 czerwca przejazd zostanie otwarty – dodaje A. Sobczak.

Cały ciężarowy ruch samochodowy odbywający się z Wałcza w kierunku Szczecina zostanie przekierowany na Czaplinek, Złocieniec i Drawsko, a stamtąd do Kalisza lub Stargardu. Użytkownicy samochodów osobowych z Mirosławca będą mogli przejechać na drugą stronę torów osiedlowymi uliczkami.

p

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne