poniedziałek, 11 grudnia
Strona głównaAktualnościKosiakowo gotowe na lato

Kosiakowo gotowe na lato

Nad Jeziorem Korytnickim (gm. Mirosławiec), popularnie zwanym Kosiakowem, powstała bogata infrastruktura turystyczna z nowoczesnym zapleczem gastronomicznym. Inwestycja robi duże wrażenie.

W ramach projektu dofinansowanego w ponad 50 procentach z Regionalnego Programu Operacyjnego powstało miejsce pod pole namiotowe, stanowiska dla camperów (z podłączeniem prądu i możliwością zrzutu ścieków), oświetlenie, plac zabaw, boisko do siatkówki, parking i drogi dojazdowe.

Stojący tuż przy linii brzegowej budynek będzie nie tylko miejscem przechowywania sprzętu pływającego, ale też zapleczem gastronomicznym i kuchnią dla użytkowników campingu – mówi burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. – Przy budynku znajduje się duży, zadaszony taras z ławkami. Przygotowaliśmy też pokój dla gospodarza obiektu. Można się z nim skontaktować pod numerem 723 970 198 i już zarezerwować miejsce na campingu.

Pieniądze na realizację tej inwestycji pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu gminy. Ze środków z Polskiego Ładu (dofinansowanie wyniosło 90 procent) z kolei udało się zbudować liczącą 1,8 kilometra oświetloną ścieżkę pieszo-rowerową z Mirosławca.

Koszt obu inwestycji to w sumie ponad 4,3 mln zł.

zbk

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Sejm od kuchni