niedziela, 10 grudnia
Strona głównaAktualnościNie tylko z żubrem

Nie tylko z żubrem

Dwudniowy Festiwal Żubra w Mirosławcu, charytatywny festyn w Różewie, zlot miłośników klasycznej i amerykańskiej motoryzacji, wystawa poświęcona jednostce wojskowej 2016  i kino na poduszkach w Wałczu – to najciekawsze propozycje na ten weekend.

Festiwal Żubra w Mirosławcu startuje już dzisiaj o godz.16.00 najbardziej pożądaną formą bitwy w dziejach ludzkości – walką kół gospodyń wiejskich na kulinaria. godz. 18.30 wystąpi poznański zespół Tuga, a o 20.00 Tribbs (warto zwrócić na tych wykonawców szczególną uwagę). O 21.30 scenę opanuje zespół Enej, na godz . 23.00 zaplanowano kolejną walkę (wychodzi sąsiedztwo jednostki wojskowej), będzie to tym razem muzyczna bitwa na bity.

Główne obchody Festiwalu Żubra organizatorzy zaplanowali na sobotę 1 lipca. O godz. 16.00 wystąpi blues-rockowy zespół Nadmiar, dwie godziny później rockowa grupa Chłopcy z Placu Broni, a o 19.30 zaprzyjaźniony z mirosławiecką publicznością zespół Poparzeni Kawą Trzy. Wisienką na torcie będzie Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, czyli grupą wybitnych polskich muzyków. Drugi dzień wydarzenia zakończy bitwa (a jakże) didżejów.

Koncertom towarzyszyć będą stoiska gastronomiczne, handlowe i atrakcje dla dzieci – zamki dmuchane, wesołe miasteczko oraz strefa Żywiec Zdrój.

Dzisiaj (30 czerwca) o godz. 21.30 w wałeckim amfiteatrze w cyklu „Kino na poduszkach” odbędzie się projekcja filmu Jamesa Morosini „I love My Dad”. Obraz został dobrze przyjęty przez krytyków. Opowiada historię mężczyzny, który chcąc odzyskać kontakt z synem, zakłada fałszywą tożsamość i… nie będziemy spoilerować. Chcecie wiedzieć, co się wydarzyło, dzisiejszego wieczoru odwiedźcie amfiteatr. Wstęp wolny!

Jutro (1 lipca) o godz. 16.00 w Różewie odbędzie się najpierw mecz piłki nożnej, a później charytatywny festyn. Dochód z obu wydarzeń zasili konto pogorzelców z tej miejscowości. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla młodszych i starszych uczestników imprezy. Będą zabawy, konkursy, licytacje. Jedną z głównych nagród jest rower ufundowany przez firmę Eagle. Impreza zakończy się zabawą taneczną, do której zagra Karol Solarski. Nie możesz przyjść/przyjechać, wpłać pieniądze na zrzutkę: tutaj

Tego samego dnia w Rusinowie o godz. 18.00 rozpocznie się piknik rodzinny. W programie: animacje dla dzieci, strażacka piana, quiz na nagrodami, pokaz iluzji i zabawa taneczna.

W niedzielę warto zwrócić uwagę na wystawę JW 2016, opowiadającą historię 2 Brygady Łączności, z którą związane są losy wielu mieszkańców powiatu. Muzealnicy i członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego zapraszają na wernisaż o godz. 11.30.

Tego samego dnia w Wałczu przy ul. Chłodnej 11 odbędzie się zlot miłośników klasycznej i amerykańskiej motoryzacji. Start imprezy zaplanowano na godz. 11.00. Oprócz pojazdów z całego świata będzie muzyka na żywo i amerykańskie jedzenie, zaplanowano także atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. zumbę, ujeżdżanie byka i spacer farmera z wałem silnika V8. Specjalnym gościem zlotu będzie Krzysztof Głowacki.

ZBK

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Sejm od kuchni