niedziela, 3 grudnia
Strona głównaAktualności(Nie)przebadane kąpieliska

(Nie)przebadane kąpieliska

Inspektorzy wałeckiego sanepidu jeszcze nie przebadali w naszym powiecie wody w miejscach wykorzystanych do kąpieli. Pomimo tego wiele osób już z nich korzysta.

Na pewno woda będzie przebadana w Raduniu przy plaży Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Chłodna) i na plaży miejskiej w Jeziorze Zamkowym (przy ul. Bydgoskiej w Wałczu). Jednak nie wcześniej – jak usłyszeliśmy od inspektorów sanepidu – niż 10 dni (!) przed otwarciem kąpieliska. Jako ciekawostkę podajmy, że w zeszłym roku jakość wody w tych miejscach została sklasyfikowana jako… doskonała! Bezpiecznie też pewnie będzie na Jeziorze Liptowskim w Tucznie. Stąd zgłoszono do sanepidu już trzy miejsca wykorzystywane do kąpieli.

A co z pozostałymi plażami? Wymieńmy te najbardziej popularne przy: Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu; „Caritasie” w Ostrowcu (gm. Wałcz); „Tawernie pod Wieżą” w Wałczu; Armatorskim Klubie Żeglarskim w Nakielnie (jezioro Bytyń, gm. Wałcz); gminnym campingu i  plaży wiejskiej w Zdbicach (oba kąpieliska na jez. Zdbiczno) oraz wszystkich innych miejscach na terenie Mirosławca i Człopy. Czy wymienione miejsca będą objęte nadzorowanymi badaniami sanepidu – nie wiadomo, bo organizatorzy lub dzierżawcy tych miejsc sami muszą zgłosić chęć przebadania wody w miejscach przeznaczonych do kąpieli. Jednak nie mają takiego obowiązku.

mk

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Tragedia na drodze

Przemoc to żadna moc