sobota, 18 maja
Strona głównaNa sygnalePijany i z zakazem

Pijany i z zakazem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali w bezpośrednim pościgu kierowcę, który prowadził samochód w stanienie nietrzeźwości. Mało tego miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Dyżurny KPP w Wałczu otrzymał zgłoszenie, że drogą od strony Jastrowia audi a3 jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. W Wałczu policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli wskazany pojazd, który poruszał się nierównym torem jazdy.

Funkcjonariusze wysłali kierującemu sygnały do zatrzymania się, które zlekceważył i kontynuował jazdę – relacjonuje oficer prasowy KPP w Wałczu ST. asp. Beata Budzyń. – Policjanci ruszyli za nim, używając sygnałów błyskowych i dźwiękowych. Mimo to mężczyzna jechał dalej w stronę Lubna, gdzie po chwili został zatrzymany.

Nieodpowiedzialny kierowca to 36-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. 36-latek odpowie także za złamanie dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Groziła za nie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz z uwagi na działanie w recydywie kara pozbawienia wolności będzie wyższa o połowę.

Wobec kierowcy sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. W stosunku  do kierującego policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 4 tys. zł na poczet przyszłych kar – informuje st. asp. B. Budzyń.

Tylko 3 maja wałeccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, czyli potencjalnych zabójców.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne