poniedziałek, 11 grudnia
Strona głównaNa sygnalePijany i z zakazem

Pijany i z zakazem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali w bezpośrednim pościgu kierowcę, który prowadził samochód w stanienie nietrzeźwości. Mało tego miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Dyżurny KPP w Wałczu otrzymał zgłoszenie, że drogą od strony Jastrowia audi a3 jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. W Wałczu policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli wskazany pojazd, który poruszał się nierównym torem jazdy.

Funkcjonariusze wysłali kierującemu sygnały do zatrzymania się, które zlekceważył i kontynuował jazdę – relacjonuje oficer prasowy KPP w Wałczu ST. asp. Beata Budzyń. – Policjanci ruszyli za nim, używając sygnałów błyskowych i dźwiękowych. Mimo to mężczyzna jechał dalej w stronę Lubna, gdzie po chwili został zatrzymany.

Nieodpowiedzialny kierowca to 36-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. 36-latek odpowie także za złamanie dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Groziła za nie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz z uwagi na działanie w recydywie kara pozbawienia wolności będzie wyższa o połowę.

Wobec kierowcy sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. W stosunku  do kierującego policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 4 tys. zł na poczet przyszłych kar – informuje st. asp. B. Budzyń.

Tylko 3 maja wałeccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, czyli potencjalnych zabójców.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Sejm od kuchni