niedziela, 14 kwietnia
Strona głównaAktualnościPo raz 11 w Wałczu

Po raz 11 w Wałczu

Już po raz 11 UKS Volley we współpracy z Fundacją Małgorzaty Glinki zorganizowali obóz siatkarski. W tym roku w Wałczu podczas dwóch turnusów w Wałczu będzie gościć ponad 400 młodych siatkarzy.

Każdego dnia zawodnicy rozgrywają mecze sparingowe, które są świetnym przygotowaniem do ważniejszych zawodów i nadchodzącego sezonu siatkarskiego 2023/2024. Trenują zwykle po 3 – 4 godziny, ale zdarzają się dni, kiedy tych treningów jest więcej i trwają nawet 6 godzin. Oprócz tego sportowcy mają okazję zwiedzić miasto i okolicę, bawili się już w parku linowym w Rudnicy i w Lokalnym Centrum Nauki – Metalowe Inspiracje. Przed nimi jeszcze inne atrakcje, m.in. spływy kajakowe.

Zawodnicy reprezentują 11 klubów z całej Polski, m.in. z Wieliczki, Szczecina, Tomaszowa Mazowieckiego, Gdańska, Białej Podlaskiej.

Młodzież zakwaterowana jest w wałeckich szkołach podstawowych, które kilka lat temu zainwestowały w łóżka, pościele i resztę niezbędnego wyposażenia.

Trenerzy lubią do nas przyjeżdżać, bo wszystko mają zapewnione. Nie martwią się papirologią, bo to wszystko też załatwiamy za nich. Przyjeżdżają na gotowe – mówi prezes UKS Volley Wałcz Arkadiusz Niefiedowicz. – Zawodnicy chwalą warunki, wyżywienie i atrakcje. Każdego roku przyjeżdżają inne grupy, dlatego nie mają okazji się znudzić. Rekrutacja na obóz zawsze odbywa się błyskawicznie. W zeszłym roku mieliśmy 500 dzieci, a zapisy trwały jedynie 20 godzin.

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

z

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne