sobota, 18 maja
Strona głównaAktualnościPoczątek tenisowego sezonu

Początek tenisowego sezonu

Turniejami na bukowińskich kortach oraz obiekcie przy Klubie Brygady Wsparcia BWDWKP-P przy ul. Mazowieckiej zainaugurowany został sezon na kortach ziemnych w Wałczu.

Impreza na korcie przy ul. Mazowieckiej odbyła się w dniach 10-12 maja, a zorganizowali ją członkowie Wałeckiego Wojskowego Towarzystwa Tenisowego. W rywalizacji wzięło udział 5 dobieranych losowo par deblowych, grających w systemie każda z każdą, a mecze rozgrywane były na dystansie dwóch pełnych setów (w przypadku remisu o wygranej decydował klasyczny tie-break).

Według informacji uzyskanych od organizatorów, mecze były w większości bardzo wyrównane i zacięte. Najlepsza okazała się para Grzegorz Glinka – Andrzej Szachów, a drugie miejsce wywalczyli Grzegorz Ciechalski i Jacek Ciach. Pozostałe pary tworzyli Maciej Banicki i Krzysztof Szwerkolt, Mieczysław Hering i Andrzej Korzeniewski oraz Maciej Baczyński i Zbigniew Nawrocki. Tenisiści WWTT wzięli też udział w spotkaniu towarzyskim.

11 maja na Bukowinie Szkoła Tenisa OCHRYM zorganizowała natomiast pierwszy w Wałczu turniej par mieszanych.

– W Wałczu odbywają się turnieje singlowe i deblowe, ale turnieju mikstowego chyba jeszcze do tej pory nie było – mówi właściciel ST OCHRYM Artur Ochrymowicz. – Pomyśleliśmy, że czas to zmienić, a na początek sezonu na kortach ziemnych taka forma rywalizacji będzie idealna. Naszym celem była popularyzacja tenisa w Wałczu i sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i integracja naszego środowiska.

Składy duetów ustalone zostały w drodze losowania. Biorący udział w rywalizacji zawodniczki i zawodnicy są mieszkańcami Wałcza oraz miejscowości położonych w innych powiatach województwa zachodniopomorskiego i Wielkopolski. 17 par podzielonych zostało na 4 grupy, w których rywalizacja toczyła się na dystansie jednego seta. W turnieju wystartowali zarówno doświadczeni i ograni zawodniczki i zawodnicy, jak również ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem. Los sprawił jednak, że średni poziom umiejętności i doświadczenia każdej pary był dosyć wyrównany, a to powodowało, że rywalizacja była od początku bardzo zacięta.

Do fazy ćwierćfinałowej, od której rywalizacja toczyła się w systemie pucharowym, awansowały po dwie najlepsze pary z każdej grupy. Ostatnie mecze toczyły się już przy sztucznym oświetleniu. W turnieju zwyciężyła para Ryszard Wierciński – Julia Sierhej, drugie miejsce zajęli Dorota Sierhej i Łukasz Tomaszewski, a trzecie Urszula Laskowska i Krzysztof Kspeko. W turnieju pocieszenia zwyciężyli natomiast Anna Ksepko i Tomasz Żebrowski. Najlepsze duety otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu znanej firmy Babolat.

– Myślę, że zrealizowaliśmy wszystkie cele, które przed sobą postawiliśmy – mówi Artur Ochrymowicz. – Rywalizacja toczyła się w bardzo sportowej i przyjaznej atmosferze, a to, oprócz aktywnej formy spędzenia wolnego czasu, było dla nas najważniejsze. Za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy chciałbym podziękować swojej żonie Marlenie oraz Robertowi Pacykowi.

Gościem imprezy był wiceprezes warszawskiego Aktorskiego Klubu Tenisowego Tomasz Gęsikowski, który zapowiedział, że na początku lipca na Bukowinie odbędzie się kolejna edycja Tenisa z Gwiazdami.

Sobotni turniej zakończyła tenisowa biesiada. O całodzienny catering dla uczestników zadbała Marlena Ochrymowicz.

T. Chruścicki

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne