sobota, 18 maja
Strona głównaAktualnościPoszukiwani świadkowie tragicznego wypadku

Poszukiwani świadkowie tragicznego wypadku

Służby nadal badają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w piątek na drodze wojewódzkiej nr 163.

Przypomnijmy, na prostej drodze, około 100 metrów od skrzyżowania na Rudki zderzyły się osobowy Hyundai (jechał w kierunku Czaplinka) i ciężarówka (poruszała się w przeciwnym kierunku). Do zdarzenia doszło na śliskiej nawierzchni podczas mijania się pojazdów. Przyczyny tragedii nie są znane. Żeby je wyjaśnić, policja poszukuje świadków tego zdarzenia, przesłuchują też uczestników i ratowników, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 44-letni kierowca hyundaia, jego 11-letnia córka z poważnymi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy. Z kolei 6-latka z lżejszymi obrażeniami przebywa w szpitalu w Wałczu.

Rodzina jechała do Szczecina (w Mirosławcu trwa remont przejazdu kolejowego i wyznaczono objazdy).

W wyniku wypadków komunikacyjnych w Polsce każdego dnia statystycznie ginie 7 osób. Jako najczęstsze przyczyny wypadków drogowych możemy wymienić nadmierną prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe wyprzedzanie –  informuje oficer prasowy KPP w Wałczu st. asp. Beata Budzyń. – Jednak stanowią one tylko niektóre z powodów osobistych tragedii tysięcy osób.

zbk

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne