niedziela, 10 grudnia
Strona głównaAktualnościSiatkarskie wakacje

Siatkarskie wakacje

Ponad 300 dziewcząt i chłopców z całej Polski oraz goście z Ukrainy wzięli udział z pikniku, który kończył drugi turnus siatkarskich wakacji, organizowanych pod patronatem Fundacji Glinka Academy.

Uczestnicy turnusu, który został wsparty przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, spotkali się 11 sierpnia na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2. Zawodniczki i zawodnicy oraz ich trenerzy przybyli z całej Polski, a najdłuższą trasę do pokonania, aby przybyć do Wałcza, mieli goście z Przemyśla. Młodzież nie tylko aktywnie bawiła się, korzystając z mnóstwa atrakcji jak zjeżdżalnie i skoki na trampolinach, lecz również spróbowała swoich sił w przeciąganiu liny, robieniu wielkich mydlanych baniek, czy wzięła udział w zabawach z animatorami. Z uczestnikami pikniku spotkała się Małgorzata Glinka, której towarzyszył burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski.

Zawsze z wielką ochotą i chęcią przyjeżdżam do Wałcza – powiedziała siatkarka. – Cieszę się, że w waszym mieście panuje znakomity klimat do organizacji takich siatkarskich wakacji. Macie znakomite warunki, aby ugościć grupę ponad 300 dzieci oraz zaangażowanych ludzi, którzy chcą organizować takie turnusy. Mamy okazję do integracji naszych klubów i odpoczynku przed zbliżającym się nowym sezonem.

W ciągu 6 lat współpracy z Glinka Academy w czasie różnych imprez, nie tylko turnusów, lecz także turniejów i pikników, przewinęło się m.in. przez Wałcz, ale też inne ośrodki, ponad 30 tysięcy młodych adeptów siatkówki – dodał jeden z organizatorów Arkadiusz Niefiedowicz. – Zainteresowanie jest ogromne, a rekrutacja na wałeckie turnusy trwała tylko 24 godziny. Zgłosiło się ponad 800 osób i musieliśmy części zainteresowanych niestety odmówić, ponieważ pierwszeństwo mają klubu zrzeszone w Glinka Academy.

Wakacje są finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji, w kosztach partycypują również rodzice. Aby zrealizować takie zadanie, organizatorzy przez cały rok piszą wnioski i projekty, żeby dofinansowanie było jak najwyższe. Jak mówi A. Niefiedowicz, w organizację takiej imprezy w Wałczu zaangażowanych było około 70 osób.

Wakacje z Małgorzatą Glinką to znakomita promocja siatkówki, zdrowego stylu życia i naszego miasta – powiedział burmistrz Maciej Żebrowski. – Od lat jesteśmy otwarci na tego tupu inicjatywy. Chętnie gościmy nie tylko siatkarską młodzież z Polski, lecz także z Ukrainy. W tym roku przyjechały do nas dzieci z Chocimia, naszego miasta partnerskiego oraz dzieci z okolic Lwowa. 

Wakacyjne turnusy już się kończą, lecz działalność Fundacji trwa nadal. Wałcz jest jednym z 17 miast, gdzie w ramach Glika Academy spotykają się młodzi adepci siatkówki. Od maja do września w tych miejscowościach odbywają się pikniki zdrowia, gdzie dzieci oraz młodzież zdobywają wiedzę na temat zdrowego trybu życia i odżywiania. Równolegle odbywają się turnieje o puchar Małgorzaty Glinki. W Wałczu taki turniej odbędzie się 11 listopada.

Piotr

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Sejm od kuchni