niedziela, 14 kwietnia
Strona głównaAktualnościSpotkanie w koszarach

Spotkanie w koszarach

Ponad 80 byłych żołnierzy zawodowych i zasadniczej służby woskowej oraz pracowników cywilnych Jednostki Wojskowej 2016 wzięło udział w spotkaniu po latach. Okazją było święto 100 batalionu łączności, który został spadkobiercą tradycji jednostki.

J.W. 2016 przeniesiono z Warszawy do Wałcza w październiku 1965 roku. W 2000 roku ze struktur jednostki sformowano 100 batalion łączności. Przez te wszystkie lata w jednostce służyło i pracowało ponad 30 tysięcy żołnierzy.

– Spotykamy się z okazji święta 100 batalionu łączności – mówił jeden z byłych żołnierzy J.W. 2016 Andrzej Stec. – Będzie to okazja nie tylko do zobaczenia się z dawnymi kolegami i powrotu wspomnieniami do dawnych lat, lecz również będziemy mieli możliwość zwiedzenie koszar i porównania obecnej rzeczywistości z naszymi czasami.

Weterani zebrali się na świetlicy, przywitał ich zastępca dowódcy 100 bł mjr Ernest Sokołowski. Następnie wszyscy udali się zwiedzanie koszar i pododdziałów, gdzie kilkadziesiąt lat temu pełnili służbę. Byli żołnierze uczestniczyli również w pokazie sprzętu, a w samo południe stawili się na uroczystej zbiórce pododdziałów 100 batalionu. Podczas zbiórki dowódca 100 bł ppłk Sławomir  Rzadkiewicz wręczył pięciu weteranom okolicznościowe grawertony. Otrzymali je Artur Glejzer, Henry Wlaź, Andrzej Wierzba, Grzegorz Rutkowski i Marek Kiersztyn. Później odbył się wspólny piknik byłych żołnierzy J.W. 2010 i służących w 100 batalionie łączności.  

Wcześniej w kościele garnizonowym wmurowano ufundowaną przez uczestników spotkania tablicę pamiątkową poświęconą pamięci o żołnierzach J.W. 2016.

piotr

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne