niedziela, 14 kwietnia
Strona głównaAktualnościStasiowi kończy się czas

Stasiowi kończy się czas

Termin operacji nóżki Stasia Raczyńskiego został wyznaczony na 20 września, pieniądze trzeba wpłacić do 2 dnia tego miesiąca, a brakuje jeszcze ponad 48 tys. zł. Bliscy Stasia mówią zrozpaczeni, że brakuje im już i fantów, i pomysłów na rozreklamowanie zbiórki.

Przypomnijmy, trzyletni obecnie Staś w wyniku hemimelii strzałkowej urodził się z krótszą prawą nóżką. Po urodzeniu chłopca lekarze przekonywali, że najlepszym rozwiązaniem będzie amputacja. Kochający rodzice nie chcieli nawet o tym słyszeć i podjęli nierówną walkę z czasem i kosztami. Pojechali na konsultację do Paley European Institute w Warszawie, gdzie usłyszeli, że nóżkę chłopca można operować. Staś przeszedł już dwie operacje: rekonstrukcję stopy oraz wydłużenia kości piszczelowej. Konieczny jest jednak trzeci zabieg: rekonstrukcji stopy oraz wydłużenia podudzia. Sprawa jest bardzo pilna. Termin został wyznaczony, klinika czeka na wpłatę, ale pieniędzy wciąż brakuje.

Dzięki operacji będziemy mogli pozbyć się ortezy oraz znienawidzonego przez Stasia podwyższonego buta. Synek zaczyna doświadczać tego, że jest inny, że przez cały dzień musi nosić but na podwyższonej podeszwie i ortezę, a przecież może żyć normalnie, może być tak samo sprawny, jak inne dzieci. Nie pozwólmy, żeby dwie poprzednie operacje poszły na marne – apeluje Ewa Kowalska, mama chłopca.

W imieniu bliskich Stasia gorąco namawiamy do wsparcia zbiórki pod adresem: https://www.siepomaga.pl/Stasiu-raczynski?fbclid=IwAR3V1Y_VTtVx9daXRB_REh_gXoHEk6QT0Yr4DRW1mBwLcG6RUzDzN7GSQ5Q i akcji zbiórki odzieży. 100 procent dochodu ze sprzedaży ubrań zostanie przeznaczone na leczenie chłopca. Szafowanie odbędzie się w najbliższą sobotę w Dębołęce podczas pikniku na pożegnanie lata między godz. 16.00 a 20.00.

Niech pasek na zbiórce Stasia się zazieleni!

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne