sobota, 18 maja

Tak wybraliśmy

Są oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Maciej Żebrowski, Jan Matuszewski i Krzysztof Mikołajczyk wygrywają w pierwszej turze. W Człopie będzie dogrywka między Bartoszem Nowickim a Wawrzyńcem Tarką. W Mirosławcu bez niespodzianek. Piotr Pawlik zdobył 78 procent poparcia.

W Tucznie na Krzysztofa Mikołajczyk głosowało 1021 osób (51,75 proc.), na Krzysztofa Harę 567 (28,74 proc.), a na Paulinę Goszczyńską 385 (19,51).

W Człopie na Bartosza Nowickiego oddano 666 głosów (32,10 proc.), Wawrzyniec Tarka otrzymał 596 głosów (28,72), Elżbieta Drab 459 (22,12), a Rakowska Halina 354 (17,06 proc.).

W gminie Wałcz na Jana Matuszewskiego głos oddało 2904 osób, co stanowi 61,81 procent, a na Roberta Gąsiorowskiego 1794 (38,19 proc.).

W Wałczu Maciej Żebrowski otrzymał 5015 głosów (54,73 proc.), Maciej Goszczyński 2170 (23,68), Bogusława Towalewska 1507 (16,45 proc.), Anna Ogonowska 471 (5,14).

Rada Miasta Wałcz:

Okręg nr 1: Zdzisław Ryder (PiS), Maciej Żebrowski (KO) – Krzysztof Kałamoniak, Dariusz Szalla (KO); Sebastian Kwiatkowski (KO), Magdalena Terefenko (Młodzi Wałcza), Halina Kuch (Wspólny Wałcz).

Okręg nr 2: Maria Minkowska (PiS), Andrzej Subocz (PiS), Piotr Filipiak (KO), Magdalena Świątkowska (KO), Małgorzata Piesiak (KO), Monika Biesiada (Młodzi Wałcza), Małgorzata Zielonka-Rucińska (ORS Przyszłość), Krzysztof Piotrowski (“Niezależni”).

Okręg 3: Maciej Goszczyński (PiS), Paweł Łakomy (KO), Ewa Franaszek (KO), Mateusz Bąk (Młodzi Wałcza), Andrzej Ksepko (ORS Przyszłość), Wiktor Kwaśniewski (“Niezależni”), Bogusława Towalewska (Wspólny Wałcz).

Rada Powiatu

Okręg 1, miasto Wałcz:

Prawo i Sprawiedliwość: Janusz Dołowy, Bartosz Zasada.

Koalicja Obywatelska: Bogdan Wankiewicz, Sławomir Niewczas, Jolanta Pawlus, Bożena Terefenko.

“Niezależni”: Anna Jarczewska.

Wspólny Powiat: Janusz Różański.

Okręg 2, gmina Wałcz:

Prawo i Sprawiedliwość: Jadwiga Subocz.

Koalicja Obywatelska: Tadeusz Wenio.

“Niezależni”: Przemysław Maksymowicz.

Wspólny Powiat: Przemysław Stanisławski.

3 okręg, Człopa, Tuczno, Mirosławiec:

Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Pierzyński.

Koalicja Obywatelska: Danuta Kęsek, Andrzej Gostołek, Wojciech Narel.

“Niezależni”: Jan Grudziński.

Rada Gminy Wałcz

Kornel Kurowski, Janusz Marchewka, Andrzej Kasiński, Mariola Michorek, Agnieszka Ostaszewska-Pelc, Ryszard Kwaśnica, Marek Kapecki, Paweł Mikołajczak, Dorota Hubar, Iwona Gosławska, Renata Alaszewicz, Robert Gąsiorowski, Robert Dłużak, Izabela Hawryluk, Zbigniew Hejak.

KWW Wspólna Gmina 43,72%

Razem dla Gminy 33,80%

Koalicja Obywatelska 17,28%

“Niezależni” 4,40%

KWW ZWA Aktywni 0,79%

Rada Miejska w Człopie

Krystyna Gazda, Wojciech Maciesza, Piotr Bulik, Dariusz Pogorzelski, Krzysztof Szlędak, Mirosław Nowak, Maria Sroczyńska, Ewa Kawalec, Tadeusz Olejarczyk, Lech Zaskórski, Karol Lubczyński, Maciej Jabłoński, Wojciech Lisowski, Wojciech Żeszot, Małgorzata Magdzińska.

KWW Gmina Człopa 2030 30,32%

Ramię w Ramię z Mieszkańcami 28,47%

Dobro Gminy 22,29%

Niezależni – Wspólnota 14,60%

Nasza Przyszłość 2,68%

KWW “Niezależni” 1,65%

Rada Miejska w Mirosławcu

Ewelina Garbacz, Paweł Krawczyk, Piotr Suchojad, Magdalena Sendal, Justyna Szybalska, Ryszard Wesołowski, Justyna Markowska, Karolina Kicińska, Agnieszka Milewska, Robert Białyński, Krzysztof Sulik, Katarzyna Jurenc, Wasilij Głuscow, Iwona Kłos, Agnieszka Januszewska.

KWW Piotra Pawlika 45,19%

“Niezależni” 30,15%

KWW Przyjazna Gmina Mirosławiec 22,78%

3 Droga – PSL – PL2050 Szymona Hołowni 1,89%

Rada Miejska w Tucznie

Małgorzata Karasek, Ewa Matusik, Izabela Kwiecińska, Deonizy Wroński, Katarzyna Turowska, Paweł Sochacki, Katarzyna Sałachub, Marzena Pecio, Piotr Piast, Ewa Kwiatkowska, Szymon Kostecki, Dagmara Kuncewicz, Zbigniew Kurkiewicz, Mariusz Błażewicz, Małgorzata Kania.

KWW Nasza Gmina Naszym Dobrem – 44,07%

Koalicja Obywatelska 28,45%

Perspektywa 16,23%

Alternatywa dla Tuczna 5,14

Gospodarna Gmina Tuczno 4,37%

“Niezależni” 1,75%

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne