niedziela, 14 kwietnia
Strona głównaAktualnościTawerna w nowej odsłonie

Tawerna w nowej odsłonie

Kultowa Tawerna pod Wieżą ma nowego gospodarza. Jeżeli jego plany wypalą chociaż w połowie, tego lata będzie to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Wałczu.

Małe i nieoficjalne otwarcie ma nastąpić już tę sobotę (24 czerwca). Obiekt przeszedł i przechodzi sito różnorakich kontroli. W oczekiwaniu na przypieczętowanie ostatniego kwitu (niezbędnego, by Tawerna mogła rozpocząć działalność na pełną skalę), praca w obiekcie idzie pełną parą.

Niemałe nakłady zostały przez nas poczynione, sezon praktycznie się rozpoczął, a obiekt nie działa w pełnym zakresie, co oznacza straty. Mamy jednak nadzieję, że to tylko trudny początek i później będzie już z górki – mówi nowy gospodarz. – Pochodzę z Wałcza, ale jako firma funkcjonujemy biznesowo od wielu lat w Poznaniu. Jak można się domyślić, każdą złotówkę oglądamy trzy razy, zanim ją wydamy. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas nie tylko dużo pracy, ale przede wszystkim spory wkład finansowy. Pewne ograniczenia prawne (głównie związane z gastronomią) w znacznym stopniu zwiększyły koszty tej inwestycji. Wiemy jednak, że warto i że ta przestrzeń będzie służyć mieszkańcom.

Nowy gospodarz w rozmowie z nami podkreśla, że zdaje sobie sprawę, że Tawerna jest dla wałczan wręcz kultowym obiektem. On sam spędzał tam dużo czasu, darzył poprzednich dzierżawców ogromną sympatią i docenia ich wkład w rozwój tego wyjątkowego miejsca.

Podchodzę do tego projektu nie tyle biznesowo, co sentymentalnie – opowiada przedstawiciel spółki, która wydzierżawiła Tawernę. – Widzę w tym miejscu ogromny potencjał w perspektywie długoterminowej, przyciągający nie tylko mieszkańców Wałcza, ale przede wszystkim turystów. Jestem przekonany, że to miejsce może stać się prawdziwą perełką i wizytówką Pojezierza Wałeckiego.

Założenia są takie, że miejsce będzie łączyć pokolenia i każdy znajdzie tam coś dla siebie.
Dzierżawca wydzielił kilka stref: strefę dzieci; relaksu; małej gastronomii i strefę sportu. Planuje także organizację wieczorów z różnymi gatunkami muzyki. Jeżeli wszystko się uda, będzie można także na miejscu zorganizować kameralne spotkania nad jeziorem z ogniskiem i oprawą muzyczną. W ofercie gastronomicznej przewiduje się frytki aż w dziesięciu odsłonach, pyszne zapiekanki (nie tylko dla mięsożerców), słodkości oraz dobrą kawę i zimne napoje (w tym różne gatunki złocistego napoju z pianką).

Jeśli wystarczy czasu planuję poszerzyć asortyment i wdrożyć kolejne pomysły, których mam bardzo, bardzo dużo – dodaje gospodarz. – Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować moim bliskim i przyjaciołom zaangażowanym całkowicie społecznie w ten projekt. Osobne ogromne podziękowania kieruję pod adresem pracowników Urzędu Miasta i jego podległych instytucji, wspierających  nas technicznie przed uruchomieniem tego miejsca. Przystań Tawerna to będzie dobre miejsce. Zapraszamy!

mk, zdjęcia właściciela

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne