sobota, 18 maja
Strona głównaSportTurniej w szczytnym celu

Turniej w szczytnym celu

9 zespołów wzięło udział w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Wałczu i 100 Batalion Łączności we współpracy z Urzędem Miasta Wałcz. Impreza odbyła się 21 czerwca na Stadionie Miejskim w Wałczu.

Pomysł organizacji turnieju powstał w związku ze zbiórką pieniędzy na leczenie chorującej na SMA Kingi Rydz. Już w końcowej fazie przygotowań okazało się, że cała potrzebna na ten cel kwota została zebrana, ale o odwołaniu imprezy nie było mowy.

Postanowiliśmy, że cel, na jaki zostanie przekazana zebrana w czasie turnieju kwota, wskaże zwycięska drużyna – powiedziała w czasie uroczystego otwarcia oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji asp. Beata Budzyń.

Do wspólnej zabawy w szczytnym celu zaproszone zostały drużyny, reprezentujące służby mundurowe: Zespół Wsparcia Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północ – Wschód ze Szczecina, 102 Batalion Ochrony z Bielkowa, dwa zespoły 100 Batalionu Łączności w Wałczu, Komendy Powiatowej Policji w Pile, KPP w Wałczu a także Nadleśnictwa Wałcz, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Wałcz.

Turniej otworzyli wspólnie komendant KPP w Wałczu podinsp. Artur Grenda i burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, których zwycięzcy mieli walczyć o 1. miejsce w całym turnieju, a zdobywcy drugich miejsc – o trzecie. Mecze trwały 2 x 8 minut. Regulamin przewidywał, że na boisku powinny występować również panie. Najpoważniej podeszła do tego obowiązku drużyna Nadleśnictwa Wałcz, w której szeregach było najwięcej piłkarek. A skoro o paniach mowa, to w ekipie Urzędu Miasta w jednym meczu wystąpiła Marysia Gródka, była młodzieżowa reprezentantka Polski w piłce nożnej. Na boisku nie brakowało znanych w naszym regionie nazwisk: w zespole Urzędu Miasta wystąpili m.in. obydwaj burmistrzowie: Maciej Żebrowski i Adam Biernacki, w zespole Nadleśnictwa uwijał się nadleśniczy Wojciech Gdaniec, w ekipie Starostwa wystąpił olimpijczyk z Atlanty i Sydney, wicemistrz świata i wielokrotny mistrz Polski w kajakarstwie Paweł Łakomy. Grali również byli i aktualni piłkarze: w tym gronie byli m.in. Piotr Suchojad (ex Mirstal Mirosławiec, obecnie naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym), Ryszard Pawełkiewicz (d. Orzeł Wałcz) oraz m.in. Maciej Michalik, Jakub Jaworek, Daniel Popiołek, Konrad Mularczyk czy Marek Hermanowicz z wałeckiego Orła.

Z rywalizacji w grupie czysto mundurowej zwycięsko wyszła ekipa ZWDWKP-W, a drugie miejsce zajął 1. zespół 100 BŁ. Rewelacją grupy bardziej amatorskiej była drużyna Starostwa Powiatowego, w której prym wiódł P. Suchojad. Skrzyknięty ad hoc skład wygrał wszystkie trzy mecze w tej fazie, w tym ten najbardziej prestiżowy z reprezentacją Urzędu Miasta.

W fazie finałowej we wszystkich zespołach występowały już panie – na boisku w reprezentacji Starostwa pojawiła się m.in. radna Rady Gminy Wałcz Iwona Gosławska.

Ostatecznie turniej wygrał zespół  ZWDWKP-W przed Starostwem i Komendą Powiatową Policji w Wałczu, a kolejne miejsca zajęły reprezentacje: 100 BŁ (1), 100 BŁ (2), KPP Piła, Urząd Miasta, Nadleśnictwo Wałcz i 102 BO Bielkowo.

Zwycięski zespół zadecydował, że zebrana w czasie turnieju kwota 5000 zł zostanie wpłacona na leczenie i rehabilitację Stasia Mochorta, cierpiącego na wodogłowie i spektrum autyzmu, syna żołnierza ze 104 BZ w Wałczu.

Warto dodać, że statuetką dla najlepszego bramkarza turnieju wyróżniony został 18-letni Franciszek Kanduła, którego wkład w osiągnięcie doskonałego wyniku przez drużynę Starostwa był nieoceniony.

Zamykający imprezę podinsp. Artur Grenda i burmistrz Maciej Żebrowski podziękowali zespołom za udział i wyrazili wolę organizowania podobnych imprez w przyszłości.

Sponsorami turnieju byli: Hurtownia Admiral Sport G. Maciejasz, Ciastkarnia Żelek z Golczewa, sklep Warzywko z Golczewa, Hurtownia Dalmar Wałcz, Piekarnia Bochenek Piła i TU Alianz. Poczęstunek dla uczestników turnieju przygotowały żołnierki dobrowolnej służby zasadniczej 100 Batalionu Łączności w Wałczu.

tc

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne