niedziela, 10 grudnia

W Alpakowym Raju

Trudno wyobrazić sobie sympatyczniejsze zwierzęta niż alpaki. Są inteligentne, łagodne, cierpliwe, dają się głaskać i przytulać. Przywiązują się do dzieci. Dzięki tym wyjątkowym cechom wykorzystuje się je w alpakoterapii, która jest pomocna w leczeniu wielu chorób i zaburzeń.

Alpakoterapia jest prowadzona w Alpakowym Raju Sylwii w Strzalinach (gm. Tuczno) przez wykwalifikowaną terapeutkę zajęciową Sylwię Sikorską. W domowej atmosferze, podczas zabawy głaskania, karmienia i przytulania się do alpak pacjenci się relaksują, otwierają, przez co chętnie wykonują ćwiczenia. Alpakoterapia jest pomocna w leczeniu nerwicy, zaburzeń  lękowych, depresji, ADHD, autyzmu, zespołu Downa oraz dziecięcego porażenia mózgowego. Obejmuje zajęcia ruchowe, naukę opieki nad zwierzętami, rozwój umiejętności sensorycznych, psychicznych i społecznych. Zajęcia z alpakami stymulują układ nerwowy, służą przełamywaniu barier psychicznych i pokonywaniu lęków. Same korzyści.

W Alpakowym Raju Sylwii w Strzalinach prowadzone są nie tylko zajęcia z alpakoterapii. Zwierzęta może odwiedzić każdy (pod warunkiem, że zarezerwuje wizytę). Można tam także zorganizować urodziny.

Zapraszam szkoły i przedszkola, istnieje ponadto możliwość zorganizowania wyjazdowego pokazu alpak w przedszkolach terapeutycznych i DPD – zachęca S. Sikorska.

Kontakt:

Strzaliny 2a

Telefon: 786 976 974

sylwia.sikorska72@gmail.com

Materiał partnera

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Sejm od kuchni