środa, 30 kwietnia
Strona głównaAktualnościW języku Szekspira

W języku Szekspira

Młodzież z całego powiatu uczestniczyła w zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1  w Wałczu II Powiatowych Anglojęzycznych Zmaganiach Recytatorskich, nad którymi patronat objął starosta Bogdan Wankiewicz.

– Zmagania okazały się prawdziwym świętem talentów recytatorskich. Uczniowie z pasją i zaangażowaniem prezentowali wybrane przez siebie utwory w języku angielskim, zachwycając publiczność i jury swoimi umiejętnościami językowymi, interpretacją oraz pamięciowym opanowaniem tekstów. Poziom występów był niezwykle wysoki, co świadczy o wytężonej pracy uczniów, ich nauczycieli i rodziców – opowiada anglistka w SP 1 Agnieszka Stępień.

W jury zasiedli właścicielka szkoły językowej Aniela Ankiewicz, studentka londyńskiej uczelni Julia Jarczewska oraz ósmoklasista, laureat konkursu kuratoryjnego z j. angielskiego, który na etapie wojewódzkim zajął pierwsze miejsce wśród 285 uczestników Dominik Gawlik. Członkowie komisji mieli niełatwe zadanie wyłonienia laureatów. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii uczniów klas drugich zwyciężył Jakub Ptaszyński z SP 1, w kat. klas trzecich Amelia Juszczak z SP w Dębołęce, w kat. klas czwartych zwyciężyła natomiast Kinga Sibrecht, które reprezentowała SP 4 w Wałczu.

Nagrody w konkursie ufundowali: Starostwo, Urząd Gminy Wałcz, COS OPO Wałcz, ALBOR oraz wydawnictwo Macmillan Education.

– Mamy nadzieję, że Powiatowe Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie na długo pozostaną w pamięci uczestników i widzów, inspirując do dalszego rozwoju językowego i odkrywania piękna literatury anglojęzycznej. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję – podsumowuje A. Stępień.

Oprac. z

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

Pożegnanie z Anią

Areszt dla dilera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Popularne

640 podpisów dla dyrektorki GOK-u

Pożegnanie z Anią

Życie nam niemiłe?

Duży hokej na Bukowinie