niedziela, 14 kwietnia
Strona głównaAktualnościWeekend pełen atrakcji

Weekend pełen atrakcji

Oto nadszedł weekend, podczas którego dzieje się tyle ciekawych rzeczy, że nie wiadomo na co się zdecydować. Przygotowaliśmy dla Was krótki opis tych wydarzeń i zaproszenie na to, co nas czeka za tydzień. Przegapiliśmy coś? Dajcie znać.

Na wodzie i na lądzie

Dzisiaj rusza Festiwal Dwóch Jezior. Organizatorzy przygotowali aż 40 muzycznych, sportowych i kulturalnych atrakcji. Wydarzenia w ramach FDJ będą się odbywać na całej długości i szerokości promenady, dlatego warto uważnie śledzić program, żeby czegoś nie przegapić.

Dziś o godz. 17.00 na scenie głównej będzie można usłyszeć lokalne talenty (Studio Esti, Szkoła Muzyczna Casio, Wałecki Chór Akademicki), o godz. 18.00 rozpocznie się wieczór szant. Zagrają: Fukus, Węże z Poligonu, EKT-Gdynia i Majtki Bosmana. Od godz. 22.00 do 3.00 nad ranem potrwa beach party (Inox, Mike Weed, PereS, Magnum, Scythe, Kurcik, Groover).

W sobotę odbędą się m.in. zawody wędkarskie, regaty, wystawa pojazdów zabytkowych, zawody w street workout, regaty smoczych łodzi, bitwa wodna, gra miejska i muzyczna bitwa raperów. Będzie też spektakl cyrkowy dla rodzin, panel dyskusyjny na temat m.in. wolności i godności z udziałem Piotra Jaconia, Bartosza Krusznickiego i mediatorki – wałczanki Krystyny Skrzypczak. O 18.30 w amfiteatrze wystąpi raper Nyggus. Między godz. 20.00 a 23.00 scena główna zarezerwowana będzie dla gwiazd festiwalu – rapera Grubsona i rockandrollowej Łydki Grubasa.

Głównym punktem ostatniego dnia festiwalu będzie 12. Bieg Filmowy, będzie też turniej badmintona, zawody SUP, festiwal baniek mydlanych i kolorów Holi oraz wspólne budowanie zamków z piasku.

Przez cały festiwal na plaży MOSiR-u rozstawione będzie miasteczko wodne, na Chłodnej rozlokuje się strefa gastronomiczna i wesołe miasteczko, kiermasz sztuki i rękodzieła.

Szczegółowy program imprezy na plakacie i na naszej stronie internetowej www.gazeta-walecka.pl

7 stron świata

Dzisiaj w Gospodarstwie Agroturystycznym „7 Ogrodów” w Łowiczu Wałeckim rusza też Festiwal 7 Stron Świata. Wezmą w nich udział podróżnicy, m.in. Przemysław Kossakowski, Rafał Jurkowlaniec, Dominik Majer i Konrad Pędziwiatr a także wałczanin Paweł Małaszko. Odbędzie się też spotkanie z dziennikarzem Dariuszem Rosiakiem (Raport o stanie świata), Michałem Żakowskim z Radia 357 i dziennikarzem Dziennika Gazety Prawnej Zbigniewem Parafianowiczem. Zaplanowano ponadto projekcję filmów podróżniczych, warsztaty jogi, oddychania i fotografowania za pomocą telefonów. Festiwal zakończy się koncertem Piotra Piaseckiego znanego szerzej jako Bajzel. Uwaga, wymieniliśmy tylko część atrakcji, program jest wręcz przesycony spotkaniami z ciekawymi ludźmi i inspirującymi warsztatami. Szczegółów szukajcie więc na plakacie i na stronie wydarzenia.

Etniczne Tuczno

Jutro o godz. 15.00 na dziedzińcu zamku w Tucznie odbędzie się kolejna edycja Etno Tuczno Festiwalu. W programie wystawa prac Janusza Gajowieckiego, stoiska z rękodziełem, lokalnymi produktami (także spożywczymi) w formie stałej i płynnej, koncerty (DAGADANA, ŻywiJoł, Emil Witt, Faso Tomala), warsztaty rytmiczno-bębniarskie, rzeźbiarskie, tkackie, malarskie, gra plenerowa oraz gry i zabawy edukacyjne.

Naturalnie, że pachnąco

Tydzień później, 15 lipca, w Siedlisku „Zbychówka”, nad Dobrzycą, na Aromatycznym Festiwalu Natury spotkają się ludzie, dla których ważny jest kontakt z naturą, mądre czerpanie z jej zasobów i życie w duchu zero waste. W programie m.in. spotkanie z biotechnolożką, mikrobiolożką i doradczynią dietetyczną zainteresowaną medycyną niekonwencjonalną Bogumiłą Kaczmarek, współautorką książki o smakach Podlasia i Suwalszczyzny Urszulą Arter, choreoterapeutką i przewodniczką w tańcu Ewę Janicką-Olejnik, która w Wałeckim Centrum Kultury prowadzi warsztaty z tańca spontanicznego SponTANY. Odbędzie się także spotkanie z terapeutką medycyny chińskiej Aleksandrą Taraskiewicz oraz mezzosopranistką, nauczycielką i trenerką Aleksandrą Olejnik (opowie o odpowiednim oddechu). Będzie muzyka na żywo, kącik dziecięcy, wspólne ognisko i hulanki do świtu. Organizatorzy zadbali także o zdrowy poczęstunek i stoiska handlowe, m.in. z rękodziełem.

Bilety na Aromatyczny Festiwal Natury można kupić przez portal Zrzutka.pl

Tuczno wraca do gry

Na 15 lipca na stadionie miejskim w Tucznie zaplanowano dzień sportu: zawody sportowe, turnieje piłki nożnej (juniorów, seniorów i oldbojów), a także historyczny rzut tucznikiem i zabawę taneczną. Będą też animacje dla dzieci, zamki dmuchane i loteria fantowa. Dochód m.in. ze sprzedaży losów organizatorzy przekażą na wzmocnienie drużyny Jedność Tuczno. Trzymamy za to kciuki i zachęcamy do udziału w imprezie.

Charytatywny kiermasz

Za tydzień (niedziela, 16 lipca) na wałeckim ryneczku odbędzie się charytatywny kiermasz różności dla pogorzelców z Różewa. Będzie można kupić domowe ciasta, przetwory i pierogi. Będzie dmuchany zamek, jazda konna i malowanie twarzy. Będzie pysznie i z sercem, do zobaczenia.

zbk

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne