sobota, 18 maja

Wielki powrót

Mistrzostw Polski w kajakarstwie nie było w Wałczu od ponad 30 lat. Po tej bardzo długiej przerwie między 3 a 5 maja na jeziorze Raduń będzie można oglądać najtrudniejszą i najbardziej wyczerpującą konkurencję – maraton kajakowy.

Organizatorem mistrzostw Polski w maratonie kajakowym na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego jest Wałeckie Towarzystwo sportowe Orzeł Wałcz.

Maraton kajakowy jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej wyczerpujących konkurencji w kajakarstwie klasycznym. Rywalizacja polega na przepłynięciu 3,5-kilometrowej pętli, a następnie wyjściu z wody i wykonania biegiem tzw. „przenoski” kajaka, by za chwilę wrócić do wody i rozpocząć kolejną pętlę. Zawody są więc bardzo widowiskowe, dużo się dzieje i czuć atmosferę rywalizacji. A to wszystko będzie na wyciągnięcie ręki, niedaleko Alei Gwiazd Sportu.
– W wielkim ściganiu zmierzą się najlepsi w Polsce zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni we wszystkich kategoriach wiekowych – od dzieci, po weteranów – mówi przedstawiciel WTS Orzeł Ireneusz Marcinkowski.

Ostatnie mistrzostwa Polski w kajakarstwie odbyły się w Wałczu w 1991 roku.

Oprac. z

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne