niedziela, 14 kwietnia
Strona głównaAktualnościWsparcie od marszałków

Wsparcie od marszałków

Remont basenu treningowego dla kajakarzy przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu, doposażenie ścieżki edukacyjnej w Rusinowie, dofinansowanie imprezy integracyjnej w Płocicznie, budowa przystanku autobusowego w Drzonowie oraz wiaty integracyjnej w Dłusku. Te projekty otrzymały dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

8 sierpnia w Urzędzie Miasta w Wałczu odbyło się uroczyste podpisanie umów. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego reprezentowali Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek, a beneficjentów burmistrzowie Wałcza, Człopy i Tuczna Maciej Żebrowski, Jerzy Bekker i Krzysztof Mikołajczyk oraz sołtysi dofinansowanych sołectw Jolanta Wilk, Ryszard Grobel i Tadeusz Olejarczyk.

Dziękuję za możliwość podpisania umów w gościnnych progach wałeckiego ratusza – mówił wicemarszałek S. Wziątek. – Spotykamy się dzisiaj w rodzinie samorządowej, do której przecież, a może przede wszystkim, należą sołtysi. Bardzo się cieszę, że możemy pomóc w realizacji waszych pomysłów.

Bardzo się cieszymy, że bierzecie udział we wszystkich konkursach, które ogłasza Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i tak aktywnie sięgacie po środki – dodała wicemarszałkini A. Bańkowska. – Nasze ukochane dzieci to właśnie granty sołeckie, czy Społecznik. Bardzo nam na nich zależy, ponieważ wspierają społeczności, które chcą się integrować i aktywnie działać na rzecz swoich miejscowości.

Sołectwa Rusinowo, Płociczno (gm. Tuczno), Dłusko i Drzonowo (gm. Człopa) otrzymały po 15 tys. zł na realizację swoich projektów, z kolei gmina miejska Wałcz w ramach programu poprawy i modernizacji infrastruktury sportowej dostała 30 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont basenu treningowego dla kajakarzy. Całkowity koszt tej inwestycji to 64 tys. zł.

Mała infrastruktura sportowa to konkurs, który organizujemy dla tych samorządów, które chcą włożyć swoje 50 procent w realizację inwestycji, polegających na budowie i modernizacji infrastruktury dla sportowców – poinformował S. Wziątek. – To dla nas bardzo istotne, bo przy tych projektach podkreślamy partnerstwo, a w partnerstwie jest siła.

Ten rok jest rekordowy, jeśli chodzi o inwestycje w Wałczu. Przy budżecie wynoszącym 150 milionów złotych, na inwestycje w tym roku wydamy  50 milionów. Kwota 30 tys. być może nie wydaje się zawrotna, ale jesteśmy za nią bardzo wdzięczni, bo pozwoli na polepszenie warunków treningowych wałeckich kajakarzy, którzy ciężko trenują i godnie reprezentują nasze miasto – podsumował burmistrz Wałcza M.  Żebrowski.

zbk

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne