sobota, 18 maja

Wspólne patrole

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu w ramach współpracy ze Strażą Drawieńskiego Parku Narodowego jak co roku prowadzą działania, których celem jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb. Wspólne służby pełnione są cyklicznie i będą kontynuowane.

Policjanci Wydziału Kryminalnego wraz z przedstawicielami Straży Drawieńskiego Parku Narodowego kontrolowali zbiorniki wodne jeziora Czarnego, Płociczno, jeziora Ostrowite i Kociego. Głównym założeniem wspólnych działań jest między innymi ograniczenie nielegalnego połowu ryb oraz prowadzenie profilaktyki w tym zakresie z wędkarzami. Służby kontrolowały wędkarzy pod kątem posiadanych uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb oraz zwalczania kłusownictwa. Sprawdzali, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń, w szczególności czy nie zaśmiecają terenu.

Policja i Straż Narodowego Parku Drawieńskiego apelują, aby pamiętać, że osoby łowiące ryby powinny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie od Polskiego Związku Wędkarskiego. Ponadto należy pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów Ustawy w zakresie: wymiaru ochronnego ryb i ich okresu ochronnego.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne