niedziela, 10 grudnia
Strona głównaAktualnościWspominali młode lata

Wspominali młode lata

Ponad 100 osób wzięło udział w adresowanym do roczników 1953 – 58 i zorganizowanym niemal spontanicznie zjeździe absolwentów „Aten Wałeckich”. Dawni uczniowie wzruszali się, zwiedzając budynek szkoły, oglądając stare zdjęcia, wspominając przygody z czasów szkolnych, a przede wszystkim spotykając swoich kolegów i nauczycieli.

Inicjatorem i pomysłodawcą zjazdu był absolwent „Kazika” Jarosław Horodecki. Na jego apel odpowiedziała grupa osób, która włączyła się w organizację imprezy.

Jestem z rocznika 1955, chodziłem do szkoły z rocznikiem 1954, lecz podczas mojego pobytu w „Kaziku” najbardziej znałem nie tylko swoich rówieśników, lecz także tych o rok starszych i młodszych. Czuliśmy, że wszyscy jesteśmy w jednej klasie, tak byliśmy z sobą związani – opowiadał Jarosław Horodecki. – Ponieważ z koleżankami i kolegami ze swojej klasy spotykamy się regularnie co kilka lat, pojawił się pomysł, aby spotkać się z ludźmi z innych – bliskich nam – roczników.

16 września uczestnicy spotkania najpierw zebrali się w szkole. Przywitał ich dyrektor „Kazika” Waldemar Rogulski. Głos zabrali m.in. byli nauczyciele „Kazika”  Bolesław Augustyniak i Leszek Jóźwik. W programie było zwiedzanie szkoły i porównywanie warunków, w których goście uczyli się w latach 70. Nie mogło zabraknąć wspomnień i anegdot z tamtych lat oraz emocjonujących, wywołujących łzy wzruszenia, spotkań.

Po południu absolwenci przenieśli się do Aparthotelu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Obchody zakończyła zabawa taneczna.

piotr

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Sejm od kuchni