poniedziałek, 11 grudnia
Strona głównaAktualnościWypadek na pomoście

Wypadek na pomoście

Na pomoście Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałczu pod dziewczynką złamała się deska. W wyniku wypadku dziecko niestety poważnie ucierpiało. Zdarzenie miało – również groźny – ciąg dalszy.

Do zdarzenia doszło 8 czerwca. Dziewczynka korzystała z pięknej pogody, spędzając czas na plaży MOSiR-u. Kiedy była na pomoście, złamała się pod nią deska. Dziecku najpierw pomocy udzielili strażacy, następnie została odwieziona do szpitala z groźnym urazem kończyny.

Późniejsza kontrola wykazała, że był to nieszczęśliwy wypadek. Deska złamała się na sęku.

Pomost przeszedł kontrolę okresową 3 stycznia tego roku przez inspektora budowlanego, z którym współpracujemy od lat – informuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Aleksandra Szczepanek. – Tego typu przeglądy odbywają się regularnie, co roku, a w razie konieczności nawet częściej. Dodatkowo pracownicy systematycznie dokonują przeglądów obiektów, w tym także pomostu, żeby wyeliminować możliwe uszkodzenia. Jest nam bardzo przykro, że dziewczynka ucierpiała w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku, jednak naprawdę dochowaliśmy wszelkich starań, żeby takim sytuacjom zapobiec. Niestety, jak widać, nawet dochowanie należytej staranności nie wyeliminuje każdego ryzyka.

Zaraz po wypadku pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zabezpieczyli uszkodzony fragment pomostu, dokonali przeglądu całej kładki i następnego dnia wymienili złamaną deskę.

Jeszcze w czwartek, po wypadku, mężczyzna wpadł do recepcji MOSiR-u i rzucił deską o podłogę. Tego samego człowieka zauważyli też pracownicy ośrodka dzień później, kiedy niszczył deski na pomoście. Chwilę później fotografie opublikował w Internecie, insynuując, że taki jest ich rzeczywisty stan.

Rozważamy zgłoszenie tego incydentu na policję. Przerażające jest dla nas to, jak nienawiść w Internecie i zwykła prowokacja przeradza się w realną, niekontrolowaną agresję – mówi A. Szczepanek. – Często przyglądamy się jak niektóre osoby z naszej lokalnej społeczności w negatywny sposób, dla zdobycia popularności, atakują w Internecie innych. Kiedy dzieje się to przy monitorze komputera nie robi to już na nikim większego wrażenia, bo niestety stało się to w jakiś sposób akceptowalne. Agresywne zachowania jednak wylewają się poza wpisy w mediach społecznościowych, stwarzając realne zagrożenie dla ludzi.

Deski zniszczone przez mężczyznę także zostały wymienione.

Dyrektor MOSiR-u przypomina, że plaża przy ośrodku jest strzeżona przez ratowników tylko od początku lipca do końca sierpnia. Poza sezonem jest to kąpielisko niestrzeżone.

Prosimy o przestrzeganie regulaminu. Szczególnie zwracamy uwagę na to, aby osoby nieletnie przebywały na plaży pod opieką osób dorosłych. Przypominam też, że bieganie i skakanie po pomoście jest bezwzględnie zakazane – apeluje A. Szczepanek.

ZBK

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Sejm od kuchni