poniedziałek, 11 grudnia
Strona głównaAktualnościZamień mieszkanie na dom enerooszczędny

Zamień mieszkanie na dom enerooszczędny

Można marzyć o własnym domu i można go mieć. Tym, którzy chcą przestać marzyć, a nie stać ich na dom wybudowany w tradycyjnej technologii, wychodzi naprzeciw właściciel firmy Ekomech Jarosław Horodecki. Kolejnym produktem w portfolio przedsiębiorcy są domy o konstrukcji stalowej i domy w konstrukcji szkieletowej. 84-metrowy budynek można kupić już za 399 tys. zł brutto, a 55-metrowy za 250 tys. zł i to z fotowoltaiką! Podane ceny obowiązują w tym roku kalendarzowym.

Firma Ekomech ma już blisko 40-letnie doświadczenie w produkcji konstrukcji stalowych, w tym specjalistycznych, jak m.in. mosty, wiadukty, instalacje morskie, farmy wiatrowe, dźwigi portowe. Świadczy usługi w zakresie montażu wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych, robót remontowych, montażu urządzeń i linii technologicznych, a także zastępstwa inwestorskiego i nadzoru budowlanego. Ekomech wybudował m.in. węzeł Tczewska na autostradzie A6, centrum handlowe Marcredo w Szczecinie, E.Leclerc w Warszawie, a także hale produkcyjne dla firm Albratros i Drutex, a oprócz tego siłownię Athletic Gym&Fitness, Aparthotel w Wałczu oraz osiedle energooszczędnych domów jednorodzinnych „Ku Słońcu” w Kukince.

Trend polegający na zastosowaniu konstrukcji stalowych w budownictwie mieszkaniowym obserwujemy już od ponad 100 lat. Obecnie na szeroką skalę jest wykorzystywany m.in. w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Kiedy w latach 90. w Skandynawii budowano takie domy, w Polsce były modne duże, piętrowe budynki, które przy rosnących kosztach energii stają się teraz obciążeniem dla właścicieli. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie tymi konstrukcjami wytwórcy wyspecjalizowali się w produkcji płyt, dających gwarancję oszczędności energii. Ich wybór jest teraz bardzo szeroki – opowiada J. Horodecki. – My, tworząc własną technologię, wpisujemy się w ten ogólnoświatowy trend. Nie budujemy domów dla najbogatszych i tych, którzy mają odwagę obciążać się wieloletnimi kredytami, ale dla zwykłych ludzi, którzy marzą o własnym domu, ale ich na to nie stać i właśnie z powodu ograniczonych zasobów wybierają mieszkanie w bloku. Udowadniamy, że za cenę mieszkania na nowym osiedlu można mieć własny dom. Żeby go wybudować, wystarczająca będzie działka o powierzchni 500 – 600 m2.

Domy o konstrukcji stalowej marki Ekomech wyróżnia wysoka jakość, szybkość stawiania konstrukcji, niska cena i wydajność energetyczna. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu autorskiej technologii. Domy budowane przez Ekomech mogą mieć od 35 do 120 metrów kwadratowych i więcej. To konstrukcje parterowe obudowane płytą warstwową. Stelaż wypełniony jest od środka wełną mineralną, od zewnątrz przykryty płytami GK. Współczynnik przenikania ciepła w przypadku ścian wynosi 0,13. W przypadku stropu to 0,11. Jest on zaizolowany włóknem drzewnym, Wykonawca stawia na drewniane wiązary dachowe i blachodachówkę. Przy zastosowaniu płyty fundamentowej zaizolowanej styrodurem udało się uzyskać współczynnik przenikania ciepła wynoszący 0,16. Domy w stanie deweloperskim wyposażone są w promienniki grzewcze.

Autorem projektów z portfolio Ekomechu jest znany wałecki architekt Janusz Bieleń. Wszystkie domy wyposażone są w fotowoltaikę oraz rekuperację (wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną). Przedsiębiorca stawia na elastyczność i możliwość wyboru kolorystyki ścian. Swoim klientom oferuje także kupno materiałów wykończeniowych w niższej cenie i – co warte podkreślenia – udziela 10-letniej gwarancji na elementy konstrukcyjne i elewację. Warto zwrócić uwagę, że postawienie takiego domu i jego wykończenie do tzw. stanu deweloperskiego trwa (w zależności od powierzchni) 2 – 3 miesiące. 

Dodatkowe elementy produkowane przez Ekomech, które mogą uzupełnić budowę to garaże, wiaty, stojaki na rowery i wiaty śmietnikowe.

Pierwszy budynek według pomysłu wałeckiego przedsiębiorcy powstał w Kłosowie. Będzie pełnił funkcję świetlicy wiejskiej, bo zastosowanie tej technologii daje inwestorom  bardzo szerokie możliwości. Można też zobaczyć dom o powierzchni 55 m2 z poddaszem użytkowym na terenie firmy Ekomech w Kłębowcu.

Naszym klientom, którzy nie posiadają własnych działek, chcemy zaoferować kupno domów w technologii Ekomechu na osiedlu w Kłębowcu. Prowadzimy rozmowy z bankiem, który będzie partnerem inwestycji pod względem finansowym i lokalną firmą z branży nieruchomości, która zajmie się ich sprzedażą – dodaje J. Horodecki. – Oprócz domów wybudowanych w naszej technologii, będziemy także sprzedawać domy szkieletowe drewniane w systemie Steico. To podobne produkty, cechujące się zbliżonymi parametrami, różnią się jednak ceną i szybkością budowy. Dom o powierzchni 113 m2 w stanie deweloperskim Steico kosztuje 517 tys. zł brutto.

Na osiedlu „Ku Słońcu” w Kukince obok Ustronia Morskiego są jeszcze wolne domy wybudowane w technologii Steico. Z ofertą można się zapoznać na stronie internetowej www.kusloncu.info, e-mail: kusloncu@ekomech.com.pl

Do końca roku rabat 10% od ceny brutto.

Wszelkie informacje związane ze sprzedażą domów w technologii Ekomechu można uzyskać pod numerami 601 059 801, 67 387 00 00, sekretariat@ekomech.com.pl, i.cebula@ekomech.com.pl

Materiał partnera

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Sejm od kuchni