poniedziałek, 4 grudnia
Strona głównaAktualnościZawody na udawanym wierzchowcu

Zawody na udawanym wierzchowcu

Już w tę sobotę (12 sierpnia) na boisku gminnym w Kłębowcu odbędą się profesjonalne zawody hobby horse, polegające na jeździe na tzw. koniu hobbystycznym, czyli zabawkowym wierzchowcu osadzonym na trzymanym między nogami kiju. Organizatorką jest Róża Prendecka z Wałcza.

Córka ma 12 lat i wszystko sama organizuje, my jako rodzice tylko jej pomagamy – mówi pani Sylwia, mama Róży. – Zgłosiło się już 20 zawodników i są to dzieci z okolic, ale również mamy dwie uczestniczki spod Łodzi. Zapisy trwają. Można się zapisać także na miejscu.
Zawody odbędą się pod nazwą Castle Competition (zamkowy konkurs) i zostaną rozegrane aż w sześciu konkurencjach. Zawodnicy mogą wystartować w konkursie na własnym hobby horsie lub go wypożyczyć od organizatora. Zawody są płatne. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe i puchary.

Hobby horsing jest szczególnie popularny w krajach europejskich. Nową dyscyplinę sportową, zyskującą coraz większą popularność wśród dzieci i młodzieży wymyślili dekadę temu Finowie. Jej propagatorzy przekonują, że jazda na wymyślonym koniu ma wiele zalet, m.in. ćwiczenie równowagi i koordynacji ruchowej, wzmacnianie mięśni, poprawę kondycji fizycznej i rozwijanie kreatywności.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Biznes ważniejszy od ludzi

Tragedia na drodze

Przemoc to żadna moc