niedziela, 14 kwietnia
Strona głównaAktualnościZawody na udawanym wierzchowcu

Zawody na udawanym wierzchowcu

Już w tę sobotę (12 sierpnia) na boisku gminnym w Kłębowcu odbędą się profesjonalne zawody hobby horse, polegające na jeździe na tzw. koniu hobbystycznym, czyli zabawkowym wierzchowcu osadzonym na trzymanym między nogami kiju. Organizatorką jest Róża Prendecka z Wałcza.

Córka ma 12 lat i wszystko sama organizuje, my jako rodzice tylko jej pomagamy – mówi pani Sylwia, mama Róży. – Zgłosiło się już 20 zawodników i są to dzieci z okolic, ale również mamy dwie uczestniczki spod Łodzi. Zapisy trwają. Można się zapisać także na miejscu.
Zawody odbędą się pod nazwą Castle Competition (zamkowy konkurs) i zostaną rozegrane aż w sześciu konkurencjach. Zawodnicy mogą wystartować w konkursie na własnym hobby horsie lub go wypożyczyć od organizatora. Zawody są płatne. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe i puchary.

Hobby horsing jest szczególnie popularny w krajach europejskich. Nową dyscyplinę sportową, zyskującą coraz większą popularność wśród dzieci i młodzieży wymyślili dekadę temu Finowie. Jej propagatorzy przekonują, że jazda na wymyślonym koniu ma wiele zalet, m.in. ćwiczenie równowagi i koordynacji ruchowej, wzmacnianie mięśni, poprawę kondycji fizycznej i rozwijanie kreatywności.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne